Rio 2016. Hope Solo zawieszona na sześć miesięcy

1 : 1
(3 : 4)
Informacje
Turniej kobiet - Ćwierćfinały
Piątek 12.08.2016 godzina 18:00
Wyniki szczegółowe
1 Poł
2 Poł
1 Dogr
2 Dogr
Karne
Wynik
USA
0
1
0
0
3
1
Szwecja
0
1
0
0
4
1
Bramkarka piłkarskiej reprezentacji USA Hope Solo została zawieszona na pół roku po tym, jak nazwała rywalki ze Szwecji bandą tchórzy.
Solo była rozczarowana ćwierćfinałową porażką swojej reprezentacji w turnieju Olimpijskim. Szwedki zremisowały mecz 1:1, a następnie wyeliminowały Amerykanki w rzutach karnych wygrywając 4:3.

35-letnia Solo została zawieszona na pół roku, co oznacza, że w kadrze nie zagra do lutego 2017 roku. Prezydent amerykańskiej federacji Sunil Gulati powiedział, że słowa zawodniczki były nie do zaakceptowania i nie spełniały standardów zachowań oczekiwanego od członków reprezentacji narodowej. - Niezależnie od wyniku, igrzyska to święto idei fair play i wzajemnego szacunku. Oczekujemy od naszych reprezentantów by uznawali te zasady, bez wyjątków - powiedział Gulati.

Solo jest znana z kontrowersyjnych zachowań. W Rio zrobiła sobie zdjęcie w siatce na komary ze środkiem na owady w dłoni, za co potem brazylijscy kibice krzyczeli "Zika!" za każdym razem gdy bramkarka była w posiadaniu piłki.

W reprezentacji USA Solo zagrała od 2000 roku 202 razy, w 103 nie puszczając gola. Ma na koncie złote medale igrzysk w Pekinie i Londynie.Tatuaże sportowców w obiektywach fotoreporterów. Niektóre zachwycają, wśród nich jest tatuaż Polki [ZDJĘCIA]