Rio 2016. Rodzeństwo Kulczyków kupiło medal Piotra Małachowskiego

"Dominika i Sebastian Kulczyk właśnie zadeklarowali chęć wykupienia mojego srebrnego medalu za kwotę, która pozwala na zakończenie zbiórki" - napisał na Facebooku Piotr Małachowski. Polski dyskobol przekazał srebrny medal olimpijski z Rio na aukcję charytatywną, by pomóc w leczeniu oka małego chłopca.
Małachowski przekazał medal na aukcję charytatywną w ramach akcji #?OcalicOkoOlka. Cierpi on na siatkówczaka, złośliwy nowotwór oka. Jedyną szansą na uratowanie zdrowia chłopca jest kosztowna terapia w Nowym Jorku.

"Postanowiłem pomóc Olkowi i przekazać medal zdobyty w Rio na licytację. Cała wylicytowana kwota zostanie przeznaczona na leczenie Olka" - zadeklarował Małachowski.

Zakończona zbiórka

"Udało się. Dominika i Sebastian Kulczyk właśnie zadeklarowali chęć wykupienia mojego srebrnego medalu za kwotę, która pozwala na zakończenie zbiórki. A na tym zależało mi najbardziej. Tym samym kończymy licytację, a medal trafi w ręce Dominiki i Sebastiana Kulczyków" - napisał we wtorek wieczorem Małachowski.Aukcja na allego została unieważniona.

Medal wróci do sportowca?

Podobna historia miała miejsce po igrzyskach w Londynie. Żeglarka Zofia Noceti-Klepacka oddała brązowy medal by pomóc swojej kilkuletniej sąsiadce chorującej na mukowiscydozę. Medal za 87 tysięcy złotych kupił biznesmen Jan Kulczyk, po czym oddał go Klepackiej. Kulczyk zmarł w lipcu 2015 roku, a jego dzieci kupiły kolejny medal. Czy także oddadzą go właścicielowi?

Tak Anita Włodarczyk cieszyła się ze złota i rekordu świata [ZDJĘCIA]