Rio 2016. USA - Serbia. Finałowy spacerek Amerykanów. 30 punktów Kevina Duranta

Amerykańscy koszykarze bez problemu w olimpijskim finale pokonali Serbię 96:66 i zdobyli trzeci z rzędu i 15. w historii złoty medal igrzysk. 30 punktów rzucił Kevin Durant. Było to 76. zwycięstwo z rzędu kadry USA.
Tylko pierwsza kwarta była względnie wyrównana. Amerykanie prowadzili po 10 minutach tylko 23:17, ale potem podkręcili tempo. Zaczęło się od dobrej gry w obronie. Naciskali na rozgrywającego Serbów Milosa Teodosicia, zacieśniali strefę podkoszową, a potem kontrowali. Rozszalał się Kevin Durant i już do przerwy było 19 punktów zaliczki. Ostatecznie skończyło się na 30-punktowym zwycięstwie (96:66).

Najwięcej punktów dla reprezentacji USA zdobył Kevin Durant -30. Trafił 10 z 19 rzutów z gry, w tym pięć trójek. W drugiej kwarcie popisał się efektownym wsadem

13 punktów i 15 zbiórek miał DeMarcus Cousins, a 12 punktów dorzucił Klay Thompson. Nemanja Nedowić był najskuteczniejszy w drużynie Serbii - zdobył 14 punktów.

Carmelo Anthony został najbardziej utytułowanym graczem w historii olimpijskich występów amerykańskiej kadry - złoto z Rio jest jego trzecim w karierze, a ma jeszcze brąz z igrzysk w Atenach. I swojego dorobku raczej już nie poprawi, bo był to jego najprawdopodobniej ostatni mecz w reprezentacji.

Olimpijskim turniejem w Rio z kadrą USA żegna się trener Mike Krzyzewski. Przez 11 lat w roli pierwszego trenera zdobył trzy złote medale igrzysk olimpijskich, wygrał dwa mistrzostwa świata i raz z MŚ przywiózł brązowy medal. Pod jego wodzą kadra USA przegrała tylko jeden mecz.

Najpiękniejsze kobiety igrzysk olimpijskich w Rio. Będziemy tęsknić! Nie tylko za Polkami [ZDJĘCIA]