Sport.pl

Rio 2016. Polska - Niemcy. Tego wywiadu długo nie zapomnimy. Wzruszony Piotr Wyszomirski

Piotr Wyszomirski był obok Karola Bieleckiego najlepszym polskim piłkarzem ręcznym w turnieju olimpijskim, dlatego mocno przeżył porażkę w meczu o brąz. Polak ze łzami w oczach komentował szansę, która wymknęła się polskim szczypiornistom.
25 : 31
Informacje
Turniej mężczyzn - O 3. Miejsce
Niedziela 21.08.2016 godzina 15:30
Wyniki szczegółowe
1 Poł
2 Poł
Wynik
Polska
13
12
25
Niemcy
17
14
31
Składy i szczegóły
Polska
Szmal, Wyszomirski - Lijewski, Jachlewski, Krajewski, Bielecki, Wiśniewski, B.Jurecki, Jurkiewicz, Syprzak, Daszek, Kus, Szyba
Niemcy
Heinevetter, Wolff - Gensheimer, Lemke, Wiencek, Reichmann, Wiede, Pekeler, Weinhold, Strobel, Fath, Hafner, Kuhn, Drux
Najpierw polski bramkarz odniósł się do dramatycznego półfinału z Danią, który przegraliśmy, mimo że Wyszomirski szalał w bramce i przez większość spotkania miał 50 proc. skutecznych interwencji. - Niektórzy mówili, że mamy dwie medalowe szanse, a mi się wydaje, że wcale tak nie było. Mieliśmy tylko jedną - mówił załamany w wywiadzie dla TVP Wyszomirski.

- Może nie umieliśmy podnieść się po tej porażce, dlatego ten mecz wyglądał, tak jak wyglądał. Niestety. Chcieliśmy walczyć. Pod koniec była jeszcze szansa na nawiązanie walki, ale nie wykorzystaliśmy tego - dodał.

Gdy dziennikarz TVP chciał już podziękować bramkarzowi za emocjonujący turniej, ten postanowił dodać kilka słów. - Przychodzi w życiu człowieka taki czas, że dźwiga krzyż nasiąknięty bólem, cierpieniem, niespełnionymi marzeniami i brakiem radosnych perspektyw. Często ten krzyż nas przygniata. Ciężko jest wtedy wstać, ale ja ci mówię wstań i walcz. To twoje życie, twój największy skarb - powiedział roztrzęsiony Wyszomirski.

Maja Włoszczowska pędzi po srebro. Brawurowa jazda na olimpijskiej trasie [ZDJĘCIA]


Więcej o: