Rio 2016. Polska - Niemcy 25:31. Trzy rzeczy po meczu: nie by這 si造, nie ma medalu

Polscy pi趾arze r璚zni byli wyra幡ie gorsi od Niemc闚 w meczu o br您owy medal igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro. Nasz zesp馧 mia pomys, ale zabrak這 mu si造, jako軼i. Przegrali鄉y 25:31, a dla kilku gwiazd naszej kadry by豉 to najpewniej ostatnia szansa na olimpijski kr捫ek\
Polska
Szmal, Wyszomirski - Lijewski, Jachlewski, Krajewski, Bielecki, Wi郾iewski, B.Jurecki, Jurkiewicz, Syprzak, Daszek, Kus, Szyba
Niemcy
Heinevetter, Wolff - Gensheimer, Lemke, Wiencek, Reichmann, Wiede, Pekeler, Weinhold, Strobel, Fath, Hafner, Kuhn, Drux

1. Pomys by, realizacji zabrak這

Ta豉nt Dujszebajew pr鏏owa zaskoczy Niemc闚 ruchliwym Przemys豉wem Krajewskim, momentami prowadzenie gry zleca r闚nolegle i jemu, i Mariuszowi Jurkiewiczowi. By這 i tak, 瞠 na boisku brakowa這 鈔odkowego rozgrywaj帷ego, a na kole mieli鄉y i Kamila Syprzaka, i Bartosza Jureckiego. Pomys堯w nie brakowa這, ale jako軼i wystarczy這 tylko na kilka minut. W 10. Uwe Gensheimer rzuci na 5:4 dla swojej dru篡ny, a w 15. minucie prowadz帷y Niemc闚 Dagur Sigurdsson poprosi o czas, bo po karnym Bieleckiego, wrzutce Lijewskiego i Jachlewskiego, szar膨 Krajewskiego przez 鈔odek oraz kontr Daszka zrobi這 si 8:5 dla Polski. Szkoda, 瞠 wtedy nie dorzucili鄉y jeszcze ze dw鏂h bramek. Mo瞠 uda這by si Niemc闚 z豉ma. Cho chyba nie. Oni byli lepsi. Ostatnich 15 minut pierwszej po這wy wygrali 12:15. Ze stanu 5:8 wyszli na 9:8, po przerwie dla ich trenera mieli鄉y a siedem i p馧 minuty bez zdobytej bramki. A gdy po przerwie zdarzy si nam podobnie d逝gi przest鎩 i z 13:17 zrobi這 si 15:21 by這 ju praktycznie po meczu.

2. To (nie) by nasz turniej

Karol Bielecki w siedmiu meczach igrzysk w Rio rzuci 52 bramki. Otwiera list najlepszych strzelc闚. By te najskuteczniejszym zawodnikiem turnieju, trafi 64 proc. swoich rzut闚 (52/81). Chor捫y polskiej reprezentacji olimpijskiej na w豉snych plecach ni鏀 dru篡n pi趾arzy r璚znych do strefy medalowej, wydawa這 si, 瞠 w przypadku sukcesu mo瞠 nawet zosta uznany najlepszym graczem ca貫go turnieju. Czasami koledzy Karolowi pomagali (鈍ietne mecze Piotra Wyszomirskiego z Chorwacj i Dani w 獞ier熠inale i p馧finale, du瘸 forma Micha豉 Daszka w wi瘯szo軼i spotka, przeb造sk Krzysztofa Lijewskiego przeciw Chorwatom i jego siedem trafie na siedem pr鏏), ale tej pomocy dosta jednak za ma這. W naszym finale, czyli w meczu o br您, Karol ju nie da rady. Tym razem zagra przeci皻nie - rzuci trzy bramki i trzy razy si pomyli, zaliczy trzy asysty, ale te cztery straty. Chyba, tak jak ca造 zesp馧, opad z si po zako鎍zonym dogrywk horrorze z Dani. Z si fizycznych, bo nasza dru篡na to najstarsza ekipa ze 鈍iatowej czo堯wki, i psychicznych, bo medal by tak blisko, 瘸l by wielki, 透y ogromne. Wyszomirski po meczu p豉ka przed kamer TVP, m闚i帷, 瞠 tak naprawd nie mieli鄉y dw鏂h szans na medal, 瞠 by豉 tylko jedna, 瞠 po pora盧e z Du鎍zykami si nie podnie郵i鄉y. Trudno nie uwierzy, z drugiej strony trudno stwierdzi, 瞠 z Niemcami przegrali鄉y w szatni, 瞠 nie uda這 si podnie嗆 po utracie ogromnej szansy na fina. Prawda jest taka, 瞠 to nie by turniej Polak闚, 瞠 po prostu nie grali w Rio najlepiej. Ta豉nt Dujszebajew pr鏏uje nowych rzeczy, ma g這w pe軟 pomys堯w i du膨 odwag, by stara si je realizowa. Ale czasu z nim w roli trenera by這 za ma這 (od kwietnia), zesp馧 nie zd捫y swojej gry pouk豉da na tyle, 瞠by by przewidywalny, stabilny. My w tym turnieju wygrali鄉y zaledwie trzy z o鄉iu mecz闚. Blisko podium byli鄉y dlatego, 瞠 mamy zesp馧 walczak闚. Przez prawie dekad Bielecki, Jureccy, Szmal, Jurkiewicz, Lijewski dali nam mn鏀two emocji i rado軼i. By造 trzy medale mistrzostw 鈍iata, by p馧fina mistrzostw Europy, teraz dostali鄉y p馧fina igrzysk. By造 zwyci瘰twa, by造 pora磬i, musz by podzi瘯owania. I musi by spok鎩, by mo積a by這 budowa na nowo.

3. Rewan瞠 si nie uda造

Islandczyk Gudmundur Gudmundsson trzy razy stawa na drodze tej generacji naszych pi趾arzy r璚znych do medalu innej imprezy ni mistrzostwa 鈍iata. W 2008 roku prowadz帷 reprezentacj swego kraju pokona Polsk w 獞ier熠inale igrzysk, w 2010 roku wygra z nami mecz o br您 mistrzostw Europy, a w Rio, jako szkoleniowiec Danii, triumfowa po p馧fina這wym dreszczowcu. Szans numer cztery zn闚 przegrali鄉y z Islandczykiem. Br您 naszym kosztem zdobyli Niemcy prowadzeni przez Dagura Sigurdssona. Rewan nie uda si te Dujszebajewowi. Trener Polski cztery razy gra w igrzyskach jako zawodnik. Ze Wsp鏊not Niepodleg造ch Pa雟tw zdoby z這to (i zosta kr鏊em strzelc闚), z Hiszpani wywalczy dwa br您owe kr捫ki, a w ostatnim wyst瘼ie, w 2004 roku w Atenach, odpad w 獞ier熠inale po pora盧e z Niemcami. Po dogrywce i rzutach karnych. Teraz Kirgiz z hiszpa雟kim paszportem debiutowa w turnieju olimpijskim jako trener. M鏬 odegra si na Niemcach, pokonuj帷 ich w meczu o br您. Nie da rady, rewan瞠 nie wysz造 nikomu z naszej dru篡ny.

Najpi瘯niejsze kobiety igrzysk olimpijskich w Rio. B璠ziemy t瘰kni! Nie tylko za Polkami [ZDJ犴IA]