Rio 2016. Piłka ręczna. Mecz o brązowy medal igrzysk olimpijskich. Z kim i kiedy zagra Polska?

Po porażce z Danią w półfinale igrzysk olimpijskich (28:29 po dogrywce) Polska powalczy o brązowy medal igrzysk olimpijskich. Tam zmierzy się z Niemcami. Mecz w niedzielę o 15.30.
Wyszomirski osiągnął poziom nieosiągalny dla innych bramkarzy na tym turnieju. 28-letni Polak bronił niezwykle trudne piłki. Cuda w bramce tylko do czasu "przykrywały" nieporadność jego kolegów w ataku, która w drugiej połowie była wręcz zatrważająca. Podopieczni Dujszebajewa nie mieli pomysłu na złamania agresywnej obrony. W ataku graliśmy zbyt długo i przewidywalnie. To wykorzystali Duńczycy i na pół minuty przed końcem meczu prowadzili 25:24. W ostatniej akcji fenomenalnym rzutem, po niezbyt składnej akcji, uratował nas Michał Daszek. W ten sposób Polacy przedłużyli swoje nadzieje na awans do finału.

Szansy jednak nie wykorzystali, choć Wyszomirski wciąż dwoił się i troił. Duńczycy szybko odskoczyli nam na kilka bramek i to wystarczyło, aby dowieźć zwycięstwo do samego końca. W finale zagrają z Francją o 19.00.

Polakom pozostał mecz o brązowy medal z Niemcami (niedziela, 15.30). Obie drużyny zmierzyły się ze sobą w fazie grupowej igrzysk olimpijskich. Tam górą byli Niemcy. Aktualni mistrzowie Europy wygrali 32:29. Oby teraz to Polacy mogli cieszyć się ze zwycięstwa oraz medali olimpijskich!Nie możemy na to patrzeć! Nasi gladiatorzy zapłakani i zrozpaczeni... [ZDJĘCIA]