Igrzyska w Rio. Nowacka powalczy o złoto! Klęska w kajakach, Włosi z piekła do nieba [PODSUMOWANIE DNIA]

Oktawia Nowacka powalczy o złoty medal w pięcioboju nowoczesnym. Jest liderką przed ostatnią konkurencją, która zostanie rozegrana o godzinie 23.15. Co jeszcze działo się 14. dnia igrzysk? Zapraszamy na przegląd najważniejszych wydarzeń w telegraficznym skrócie.
ŚLEDŹ RELACJĘ NA ŻYWO Z 14. DNIA IGRZYSK

1. Nowacka blisko medalu!

Oktawia Nowacka prowadzi po trzech konkurencjach - szermierce, pływaniu i jeździectwie (skokach przez przeszkody) w olimpijskiej rywalizacji w pięcioboju nowoczesnym w Rio de Janeiro. O 23.15 finał rywalizacji.

<<< Więcej >>>

2. Paziński powalczy w repasażach

Piotr Paziński przegrał swoją pierwszą walkę w teakwondo do 80 kg, ale jego rywal Cheick Salah Cisse z WKS awansował do finału, dzięki czemu Polak będzie miał jeszcze szansę powalczyć o brąz! Repasaż Polaka po godzinie pierwszej.

3. Klęska w kajakach

Piątek był bardzo nieudany dla polskich osad, żadna z nich nie powalczy o medale w sobotę, w ostatnim dniu regat olimpijskich. Paweł Kaczmarek w konkurencji K1 200 m odpadł już w eliminacjach, z kolei kanadyjkarze Michał Kudła, Mateusz Kaczmarek w C2 1000 m, podobnie jak żeńska czwórka, popłyną tylko w finale B.

<<< Więcej >>>

4. Włosi w finale siatkówki!

Włoscy siatkarze po raz trzeci w historii zagrają w finale igrzysk. W piątkowym półfinale olimpijskim w Rio de Janeiro pokonali Amerykanów 3:2 (30:28, 26:28, 9:25, 25:22, 15:9), choć Ci zmiażdżyli ich w trzecim secie.

<<< Więcej >>>

5. Francja w finale piłki ręcznej

Reprezentacja Francji w piłce ręcznej pokonała Niemcy 29:28 i awansowała do finału. O zwycięstwie "Trójkolorowych" zadecydował rzut w ostatniej sekundzie spotkania. O finał zagrają też Polacy z Duńczykami. Start meczu o godzinie 1.30.

<<< Więcej >>>

6. USA w finale kosza

Hiszpania, drugi najlepszy zespół na świecie, grała momentami bardzo dobrze, ale Amerykanie, zdecydowany nr. 1 od ośmiu lat, byli po prostu lepsi. W półfinale wygrali 82:76, w niedzielę będą faworytem do złota w meczu z Australią lub Serbią.

<<< Więcej >>>

CO JESZCZE DZIŚ NA IGRZYSKACH? [ROZKŁAD]

Sprawdź klasyfikację medalową