Igrzyska w Rio. Nowacka z brązem olimpijskim w pięcioboju!

Oktawia Nowacka prowadziła po trzech konkurencjach - szermierce, pływaniu i skokach przez przeszkody w olimpijskiej rywalizacji w pięcioboju nowoczesnym w Rio de Janeiro i miała nawet szansę na złoto. W ostatnich dwóch - bieganiu i strzelaniu - nie udało jej się utrzymać prowadzenia, ale przybiegła na trzeciej pozycji i wywalczyła olimpijski brąz!
Sprawdź klasyfikację medalową


Do złota tak niewiele zabrakło! Po trzech konkurencjach 25-letnia Polka zgromadziła 847 pkt, druga była Francuzka Elodie Clouvel z 835 punktami, a trzecie miejsce zajmowała Kanadyjka Melanie McCann, która miała 818 punktów. To oznaczało, że przed biegiem połączonym ze strzelaniem Nowacka miała 12 sekund przewagi nad Clouvel i 29 nad McCann oraz 38 nad Australijką Chloe Esposito.

Szansa na złoto była ogromna, ale w czterech strzelaniach Polka tylko raz była bezbłędna. Miała w sumie 11 pudeł (można kontynuować bieg dopiero po pięciu trafieniach) i wyprzedziły ją Esposito i Clouvel. Nowacka miała w ostatniej konkurencji dopiero 25. wynik, ale najważniejsze, że wpadła na metę trzecia, z uśmiechem na ustach świętowała dziewiąty medal dla Polski.

W czwartek Nowacka triumfowała w rundzie rankingowej szermierki, w piątek w pływaniu miała 16. wynik, a w rundzie bonusowej w szermierce Polka zmierzyła się z Kanadyjką Melanie McCann. Pokonała ją zdobywając dwa punkty i zabrakło jej tylko pięciu punktów do pobicia rekordu olimpijskiego w szermierce. W skokach przez przeszkody miała bardzo dobry przejazd, na koniu Verona zrzuciła tylko pierwszą przeszkodę i zajęła 9. miejsce. Przed finałem prowadziła, na pewno była nadzieja na złoto, ale z brązowego medalu również ogromnie się cieszyła.

Druga Polka Anna Maliszewska została sklasyfikowana na 19. pozycji.

Tatuaże sportowców w obiektywach fotoreporterów. Niektóre zachwycają, wśród nich jest tatuaż Polki [ZDJĘCIA]