Igrzyska w Rio. Brąz Michalik, pech Andrejczyk, fenomenalny finisz Jóźwik [PODSUMOWANIE NOCY]

Brązowy medal w zapasach Moniki Michalik, czwarte miejsce oszczepniczki Marii Andrejczyk (podium przegrała o dwa centymetry!), awans Joanny Jóźwik do finału 800 metrów, szóste miejsce Tomasza Majewskiego, pewne zwycięstwo Usaina Bolta... Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wydarzeń nocy na igrzyskach w Rio de Janeiro.
1. Michalik brązową medalistką igrzysk olimpijskich!

Monika Michalik zdobyła w Rio de Janeiro brązowy medal w zapasach w stylu wolnym. 36-latka wygrała repasażową walkę z Rosjanką Inną Trażukową.

<<< Więcej >>>

2. Andrejczyk czwarta w finale rzutu oszczepem

Maria Andrejczyk zajęła czwartą pozycję w konkursie rzutu oszczepem na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro. 20-letniej zawodniczce Hańczy Suwałki do medalu zabrakło dwóch centymetrów.

<<< Więcej >>>

3. Jóźwik w finale 800 m

Joanna Jóźwik wygrała bieg półfinałowy w czasie 1.58,93 w olimpijskiej rywalizacji lekkoatletek na 800 m w Rio de Janeiro i awansowała do finału. Polka dała się zepchnąć na ostatnią pozycję, ale miała fenomenalny finisz, wyprzedziła wszystkie rywalki.

<<< Więcej >>>

4. Majewski najlepszym Europejczykiem

Złoty medalista igrzysk w Pekinie i Londynie Tomasz Majewski zajął szóste miejsce w konkursie pchnięcia kulą w Rio de Janeiro, uzyskując 20,72. Wygrał Amerykanin Ryan Crouser, który wynikiem 22,52 pobił rekord olimpijski. Majewski był najlepszym kulomiotem z Europy w konkursie.

<<< Więcej >>>

5. Szymon Staśkiewicz czwarty po szermierce

Szymon Staśkiewicz zajmuje czwarte miejsce po szermierce - pierwszej konkurencji olimpijskiej rywalizacji w pięcioboju nowoczesnym w Rio de Janeiro. Prowadzi Rosjanin Aleksandr Lesun.

<<< Więcej >>>

6. Pewne zwycięstwo Bolta

Usain Bolt wygrał bieg na 200 m z czasem 19.78 (najlepszy wynik w sezonie). Był to ósmy złoty medal olimpijski sprintera z Jamajki.

<<< Więcej >>>

Sprawdź klasyfikację medalową


Najbardziej niezwykli sportowcy, którzy startują w Rio