Rio 2016. Półfinał piłkarzy ręcznych, Bolt z uśmiechem w finale 200 m, koszykarze USA rozbili Argentynę

Piłkarze ręczni awansem do półfinału osłodzili polskim kibicom niepowodzenia siatkarzy i młociarza Pawła Fajdka. Usain Bolt bez większych problemów awansował do finału biegu na 200 m, a jego rodaczka Elaine Thompson triumfowała na tym dystansie wśród kobiet. Całe podium biegu na 100 m przez płotki dla Amerykanek.

Jest półfinał!

Piłkarze ręczni są pierwszą polską drużyną w półfinale igrzysk od 1992 roku. Po niesamowitym meczu, w którym Karol Bielecki trafiał niemal wszystko, co było do trafienia, a Piotr Wyszomirski bronił więcej niż można było wybronić, Polacy pokonali Chorwatów 30:27 i w piątek o finał igrzysk w Rio zagrają z Duńczykami.

Uśmieszki Bolta, klęska Gatlina

Usain Bolt i Andre de Grasse zrobili małe show ma finiszu biegu półfinałowego na 200 m, gdy obaj niemal równo przekraczali linię mety i wymieniali uśmiechy. Bolt 200 metrów przebiegł w 19,78, Kanadyjczyk był zaledwie 0,2 sekundy wolniejszy, mimo że przez ostatnie kilka metrów obaj patrzyli sobie w oczy i się do siebie uśmiechali.

Półfinału nie przebrnął Justin Gatlin. Amerykanin, który za cel postawił sobie odebranie złota Boltowi, zajął trzecie miejsce w swoim biegu półfinałowy - bezpośredni awans dawały dwie pierwsze lokaty. Gatlin nie uzyskał też kwalifikacji z czasem - biegł w najwolniejszym biegu. W półfinale zabraknie też Jamajczyka Yohana Blake'a.

Drugie złoto Thompson

Elaine Thompson zdobyła złoto w biegu na 200 m kobiet. W finałowym biegu Jamajka pokonała mistrzynię świata Holenderkę Dafne Schippers, z którą zdecydowanie prowadziły od startu do mety. Finisz należał do Thompson, Schippers próbowała się jeszcze rzucić na metę, ale strata była zbyt duża. Brąz zdobyła Amerykanka Tori Bowie. Dla Thompson to drugie złoto w Rio - wcześniej wygrała 100 m.

Amerykańskie płotki

Brianna Rollins złoto, Nia Ali srebro, Kristi Castlin brąz - Amerykanki zgarnęły całe podium biegu na 100 m przez płotki.

Argentyna rozbita, znów Hiszpania na drodze USA do złota

Koszykarze USA bez problemu awansowali do półfinału turnieju olimpijskiego w Rio de Janeiro, wygrywając z reprezentacją Argentyny 105:78. Amerykanie, aktualni mistrzowie świata, zmierzą się w półfinale z mistrzem Europy - Hiszpanią, która bez problemów poradziła sobie w środę z Francją 92:67. W hiszpańsko-amerykańskim półfinale dojdzie do rewanżu za ostatnie dwa mecze o złoto igrzysk. Zespół USA wygrał je niewielką różnicą (118:107 w Pekinie, 107:100 w Londynie). Wyrównany był także ćwierćfinałowy mecz tych drużyn w Atenach (102:94 dla Amerykanów).