Igrzyska w Rio. Dwa medale kajakarek, Zieliński w finale, niesamowity dysk i skandale w boksie [PODSUMOWANIE DNIA]

W dziewczynach siła! Karolina Naja i Beata Mikołajczyk zdobyły brązowy medal w kajakarstwie w konkurencji K2, a Maja Walczykiewicz została wicemistrzynią olimpijską na dystansie 200 metrów. Dzięki paniom Polska przesunęła się w klasyfikacji medalowej. Ciekawe rzeczy działy się też w lekkoatletyce, boksie i kolarstwie torowym, gdzie Damian Zieliński awansował do finału keirinu. Przed Wami najważniejsze wydarzenia dnia na igrzyskach w Rio de Janeiro.

Sprawdź klasyfikację medalową

1. Brąz kajakarek

Kajakarki Beata Mikołajczyk i Karolina Naja zdobyły brązowy medal w konkurencji K2 500 m igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro. Zwyciężyły Węgierki przed Niemkami.

Kajakarka Marta Walczykiewicz została wicemistrzynią olimpijską na dystansie 200 metrów. To był siódmy medal zdobyty w Rio de Janeiro przez Polaków.

Karol Zalewski czasem 20,54 zajął piąte miejsce w swoim biegu eliminacyjnym na 200 m i nie awansował do półfinału. Bez problemów miejsce w półfinale zapewnił sobie Jamajczyk Usain Bolt.

Kolarz torowy Damian Zieliński zajął drugie miejsce w półfinale keirinu i awansował do finału!

Sandra Perković została mistrzynią olimpijską, choć wykonała poprawnie tylko jeden rzut. Chorwatka z sześciu prób spaliła pięć, ale w trzeciej, jedynej która jej wyszła, posłała dysk na odległość nieosiągalną dla rywalek - 69,21 m.

Irlandzki pięściarz Michael Conlan pokazał środkowy palec sędziom. "Zostałem okradziony, zniszczyli moje marzenia". Irlandczyk nie mógł uwierzyć, że sędziowie dali zwycięstwo Rosjaninowi Władimirowi Nikitinowi. Do skandalu sędziowskiego doszło także w finale wagi ciężkiej.