Rio 2016. Lekkoatletyka. Sprinterka pomyliła tor! "Nie rozumiem..."

- To kompletnie nie ma żadnego sensu - powiedział w BBC zdziwiony Michael Johnson. W jednym z biegów eliminacyjnych na 200 metrów kobiet Jamajka Veronica Campbell-Brown przebiegła połowę dystansu nie po swoim torze. Dlaczego była mistrzyni olimpijska nie została zdyskwalifikowana?
34-letnia Campbell-Brown to jedna z najlepszych sprinterek w historii. Wygrywała złoty medal na igrzyskach w 2004 i 2008 roku. Jednak w Rio de Janeiro negatywnie zaskoczyła wszystkich fanów w swoim kraju.

Startująca z szóstego toru Jamajka po wyjściu z łuku znalazła się na torze swojej rywalki po prawej stronie. Nie zauważyła linii? - Chyba mam jakiś problem. Nie rozumiem, jak do tego doszło. To po prostu takie dziwne, nie do pojęcia - tłumaczyła zdziwiona po wyścigu.

Nie została zdyskwalifikowana, ponieważ organizatorzy uznali, że nie przeszkodziła biegnącej obok Tamece Williams. Jednak i tak jej wynik - 22,97 sekund, trzeci w wyścigu w którym startowała - nie pozwolił Campbell-Brown na awans do kolejnej rundy sprintu na 200 metrów. - Jest jak jest. Miałam w karierze wzloty i upadki, po prostu przechodzę do następnego wydarzenia - powiedziała po starcie. Dopiero w trakcie wywiadu na antenie dowiedziała się, że jej czas nie dał Jamajce kwalifikacji.

Rio 2016. Podnoszenie ciężarów. Nikt nie robi śmieszniejszych min niż sztangiści [ZDJĘCIA]