Rio 2016. Siatkówka. Włosi oddadzą mecz i wyrzucą z turnieju faworytów?

1 : 3
Informacje
Turniej mężczyzn - Grupa A
Wtorek 16.08.2016 godzina 01:30
Wyniki szczegółowe
1 Set
2 Set
3 Set
4 Set
Wynik
Włochy
23
17
25
21
1
Kanada
25
25
16
25
3
Włosi spisywali się w fazie grupowej świetnie, wygrywając wszystkie dotychczasowe spotkania. Jednak w tym ostatnim meczu fazy grupowej może nie zależeć im na zwycięstwie. Jeśli oddadzą spotkanie Kanadzie, prawdopodobnie odpadnie jeden z faworytów turnieju olimpijskiego. Bukmacherzy nie wierzą w walkę fair.
Sytuacja w grupie A turnieju siatkówki mężczyzn przed ostatnią, poniedziałkową kolejką jest mocno skomplikowana. Włosi, po wygraniu wszystkich dotychczasowych spotkań, są już pewni awansu. Jednak cztery kolejne reprezentacje, w tym ta gospodarzy, wciąż drżą o wejście do fazy pucharowej turnieju na igrzyskach w Rio.

Brazylijczycy, którzy na trzech poprzednich olimpiadach zawsze grali w finale - w Grecji 12 lat temu zdobyli złoto - spotykają się z aktualnymi mistrzami Europy i czwartą drużyną świata, Francuzami. Ich mecz będzie ostatnim w poniedziałek, obie reprezentacje będą znały swoje losy i można z dużą dozą prawdopodobieństwa założyć, że do kolejnej rundy awansuje tylko jeden zespół.

Amerykanie grają pierwsi, ale mają najłatwiejsze zadanie: mierzą się z Meksykanami, którzy w Rio wygrali tylko jednego seta. Ich zwycięstwo jest niemal pewne i da im awans. Z kolei najwięcej kontrowersji jest wokół meczu Włochów z trzecią w tabeli Kanadą. Nie wszyscy wierzą, że trener Gianlorenzo Blengini i jego siatkarze dadzą z siebie wszystko. Selekcjoner Włochów już dzień przed meczem sugerował, że wiele może zależeć od zdrowia zawodników, zwłaszcza Matteo Piano i kapitana Emanuele Birarelliego.

Blenginiemu może zależeć na dodatkowym wolnym dniu dla liderów swojej drużyny. Bukmacherzy w meczu Włochów z Kanadyjczykami faworytów widzą w tym drugim zespole. Od momentu ułożenia się wyników przed ostatnią kolejką kursy na Kanadę spadają coraz bardziej. Obecnie za każdą postawioną na nich złotówkę można otrzymać ok. 1,44 pln, gdy zwycięstwo Włochów przy takiej samej stawce wycenia się na 2,67. Kanadyjczyków faworyzuje się mniej więcej tak, jak Brazylijczyków w starciu z Francuzami (średni kurs 1,48).

Jeśli jednak Brazylijczycy przegraliby z Francuzami, to zwycięstwa Kanadyjczyków i Amerykanów oznaczałyby ogromną sensację. Gospodarze są zdecydowanymi faworytami turnieju w oczach bukmacherów (kurs 3,5), choć przegrali już dwa spotkania (z Włochami i Stanami Zjednoczonymi).

Terminarz grupy A, poniedziałek:
16:35 USA - Meksyk
01:30 Włochy - Kanada
03:35 Brazylia - Francja

Rio 2016. Seksafera w brazylijskiej kadrze. Ingrid Oliveira wyrzucona z wioski [ZDJĘCIA]