Rio 2016. Ryan Lochte został okradziony

Amerykański mistrz olimpijski w pływaniu Ryan Lochte oraz trzech innych pływaków został napadniętych i okradzionych, gdy wracali w nocy taksówką z imprezy. Doniesienia mediów potwierdził Amerykański Komitet Olimpijski. - Jeden z nich zagroził mi bronią, przyłożył mi broń do skroni i powiedział: "Na ziemię". Podniosłem ręce do góry i wzruszyłem ramionami - opisywał Lochte.
Do napadu miało dojść w nocy z soboty na niedzielę. Lochte wracał z imprezy taksówką. Kierowca zjechał na stację benzynową, by uzupełnić paliwo. Tam kilku mężczyzn uzbrojonych w pistolety i noże podeszło do taksówki. Pływakowi nic się nie stało, ale rabusie zabrali mu portfel - relacjonuje "USA Today".

Doniesienia gazety potwierdza agencja Reuters powołując się na brazylijskiego pływaka Thiago Pereirę, który był z Lochtem na jednej imprezie. W niedzielę rano Pereira miał dowiedzieć się o incydencie i zadzwonił do Amerykanina. Ten przyznał, że został okradziony, ale uspokoił kolegę, mówiąc, że nic mu się nie stało. Wersję Brazylijczyka potwierdziła matka Lochtego - Ileana.

Amerykański Komitet Olimpijski potwierdził, że czterech pływaków zostało napadniętych. "Czterech pływaków Ryan Lochte, Gunnar Bentz, Jack Conger, Jimmy Feigen jechało taksówką do wioski olimpijskiej. Ich taksówka została zatrzymana przez mężczyzn przebranych za policjantów. Zaczęli domagać się pieniędzy i rzeczy osobistych. Nasi pływacy są bezpieczni i współpracują z władzami" - czytamy w oświadczeniu.

"Przyłożyli mi broń do skroni. Wzruszyłem ramionami"

Lochte serwisowi NBC opowiedział swoją wersję wydarzeń. - Zostaliśmy zatrzymani. Goście podeszli do nas, wymachiwali odznaką policyjną. Wyciągnęli broń i kazali się innym pływakom położyć na ziemi. Oni tak zrobili. Ja odmówiłem, bo nie zrobiłem nic złego, więc nie będę kładł się na ziemi - opisywał Lochte.

- Wtedy jeden z nich zagroził mi bronią, przyłożył mi broń do skroni i powiedział: "Na ziemię". Podniosłem ręce do góry i wzruszyłem ramionami. Zabrali mi pieniądze, zabrali portfel, ale zostawili mi telefon i dokumenty - mówił Lochte.

32-letni Lochte w Rio wystąpił w dwóch konkurencjach pływackich, zdobył złoto w sztafecie 4x200 m stylem dowolnym.

Zjawiskowe kaski chińskich kolarzy torowych [ZDJĘCIA]