Rio 2016. Piłkarze ręczni wygrali kluczowy mecz, dramat Kszczota. Działo się w nocy!

Dużo ciekawych wydarzeń miało miejsce w nocy w Rio de Janeiro! Polscy piłkarze ręczni wygrali kluczowe spotkanie ze Szwecją, natomiast Adamowi Kszczotowi zabrakło zaledwie 0,05 sek. do awansu do finału biegu na 800 m.

1. Polacy wygrali kluczowy mecz

Kadra piłkarzy ręcznych pokonała po dramatycznym meczu Szwecję 25:24 i zrobiła ogromny krok w kierunku awansu do ćwierćfinału. By zapewnić sobie awans Polacy nie mogą przegrać w poniedziałkowym meczu ze Słowenią lub muszą liczyć na porażkę Egiptu z Niemcami. Szwedzi - wicemistrzowie olimpijscy z Londynu - jadą do domu. Czytaj więcej.

2. Dramat Kszczota

- Nie wiem, co się stało. Nie jestem zmęczony, ale nie mogłem pobiec szybciej. Tragedia. Fatalnie. Nie mam pojęcia. Powinno być dobrze, a k... nie było - powiedział po półfinale biegu na 800 metrów Adam Kszczot. Polakowi do awansu do finału zabrakło 0,05 sek. W decydującym biegu zobaczymy za to Marcina Lewandowskiego. Czytaj więcej.

3. Swoboda odpadła w półfinale

W półfinale biegu na 100 metrów odpadła Ewa Swoboda, która miała 15. czas. - Jestem zadowolona z siebie. Trochę boli mnie bark i mięsień dwugłowy. W piątek dostałam skurczu. Myślałam, że mi przejdzie, ale tak się nie stało - powiedziała Polka po biegu. Mimo to była w dobrym humorze. Czytaj więcej. Mistrzynią olimpijską została Elaine Thompson z Jamajki.

4. Kołosińska i Brzostek odpadły w 1/8 finału

Ćwierćfinał w siatkówce plażowej nie dla Kingi Kołosińskiej i Moniki Brzostek. Polki przegrały z australijską parą Louise Bawden/Taliqua Clancy, mimo że wygrały pierwszego seta do 15. W kolejnych przegrały jednak do 16 i 11.

5. 23. złoty medal Phelpsa

Michael Phelps zdobył już 23 złote medale olimpijskie. W sobotę w Rio de Janeiro triumfował w sztafecie 4x100 m stylem zmiennym. Phelps jest najbardziej utytułowanym olimpijczykiem w historii. Łącznie w dorobku ma 28 krążków. Poza tymi z najcenniejszego kruszcu jego kolekcję uzupełniają trzy srebrne i dwa brązowe. Czytaj więcej.

6. Sensacja w finale tenisa kobiet

Pierwsze olimpijskie złoto w historii Portoryko. Pierwsze złoto zawodniczki, która nie była rozstawiona. Monica Puig pokonała w finale Angelique Kerber 6:4, 4:6, 6:1. Puig w dorobku miała dotychczas zwycięstwo tylko w jednym turnieju WTA - dwa lata temu triumfowała w Strasburgu. W finale imprez cyklu wystąpiła dwukrotnie. Czytaj więcej.

7. Triumf Mo Faraha

Upadł w trakcie biegu, ale podniósł się i odniósł wielki triumf. Reprezentant Wielkiej Brytanii Mo Farah wygrał bieg na 10 000 metrów z czasem 27:05.17 i obronił złoto wywalczone w Londynie. Czytaj więcej.

8. Tysięczne złoto olimpijskie USA

USA zdobyło już 1000 złotych medali na letnich igrzyskach olimpijskich. Jubileuszowym złotem był triumf sztafety kobiet 4x100 metrów stylem zmiennym (Lilly King, Simone Manuel, Dana Vollmer, Kathleen Baker). Historycy nie są w pełni zgodni co do dokładnej liczby złotych medali - sprawa rozbija się o jedno złoto - ale według amerykańskiego komitetu olimpijskiego pękła już bariera tysiąca złotych medali. Co ciekawe, ZSRR / Rosja zdobyło 395 najcenniejszych medali, Wielka Brytania 243, Chiny 214, Francja 207, a Włochy 202.

9. Awanse Nigerii i Brazylii do półfinału turnieju piłkarskiego

Reprezentacja Nigerii awansowała do półfinału turnieju piłkarskiego. Nigeryjczycy pokonali 2-0 Danię, choć jeszcze na kilkanaście godzin przed meczem nie było wiadomo, czy piłkarze z Afryki wyjdą na to spotkanie. Grozili bojkotem, nie dostają wynagrodzenia od federacji. Mimo to powalczą o medale, w półfinale zmierzą się z Niemcami, którzy rozgromili 4-0 Portugalię. Czytaj więcej.

Do półfinału awansowała również Brazylia. Gospodarze pokonali 2-0 Kolumbię po golach Neymara i Luana. W półfinale zmierzą się z Hondurasem, który wyeliminował Koreę Południową (1-0).

10. Lisek w finale tyczki

Piotr Lisek awansował do finału konkursu skoku o tyczce w igrzyskach w Rio de Janeiro. Nie zakwalifikowali się mistrz Europy z Amsterdamu Robert Sobera oraz były mistrz świata Paweł Wojciechowski. Czytaj więcej >>

Sprawdź klasyfikację medalową

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.