Igrzyska w Rio. Awans Małachowskiego, Lewandowskiego i Kszczota, Zieliński na dopingu, kiepski dzień Myszki [PODSUMOWANIE DNIA]

Piotr Małachowski z najlepszym wynikiem zakwalifikował się do sobotniego rzutu dyskiem. Do półfinału biegu na 800 m awansowali Marcin Lewandowski i Adam Kszczot. Adrian Zieliński przyłapany na dopingu, tak samo jak brat miał przyjmować nandrolon. Piotr Myszka wciąż zajmuje trzecie miejsce, ale stracił przewagę nad naciskającymi go rywalami. Zapraszamy na podsumowanie wydarzeń dnia na igrzyskach w Rio.
<<<Śledź relację na żywo z siódmego dnia igrzysk w Rio>>>

1. Najlepszy Małachowski

Piotr Małachowski awansował do finału rzutu dyskiem z najlepszym wynikiem - 65,89 m. Niestety o medale nie powalczy Robert Urbanek, który zajął w eliminacjach 17. miejsce. Małachowski jest faworytem do złotego medalu. Tym bardziej, że w eliminacjach odpadł sensacyjnie jego wielki rywal, broniący tytułu mistrza olimpijskiego Robert Harting. Niemiec zajął dopiero 15. pozycję.

<<< Czytaj więcej >>>

2. Awans Lewandowskiego i Kszczota

Adam Kszczot i Marcin Lewandowski awansowali do półfinału biegu na 800 m igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro. Lekkoatleci zajęli w swoich wyścigach eliminacyjnych - odpowiednio - pierwsze i drugie miejsce. Kszczot uzyskał w kwalifikacjach 1.45,83, a Lewandowski 1.46,35. Polacy mieli piąty i 13. wynik spośród wszystkich zawodników startujących w eliminacjach. Najszybciej dystans pokonał Kenijczyk David Rudisha - 1.45,09.

3. Adrian Zieliński na dopingu

W piątek Polska Komisja Zwalczania Dopingu w Sporcie oficjalnie poinformowała, że u ciężarowca Adriana Zielińskiego, który w Rio de Janeiro miał bronić złotego medalu z Londynu, wykryto nandrolon. Zawodnik został zdyskwalifikowany.

4. Myszka wciąż z szansą na medal, ale...

Piotr Myszka przed ostatnim, niedzielnym, medalowym wyścigiem (punkty będą liczone podwójnie) zajmuje trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej. Polak roztrwonił kilkunastopunktową przewagę nad rywalami, z którymi walczy o brąz. Zostały mu tylko dwa punkty! Czwarty jest Francuz Pierre Le Coq, ale Polak musi uważać też na Greka Vyrona Kokkalanisa. Ależ to będzie wyścig w niedzielę!

5. Sensacyjna porażka Amerykanek

Reprezentacja USA w kobiecej piłce nożnej nie obroni tytułu mistrzyń olimpijskich. Amerykanki przegrały po rzutach karnych ze Szwecją. W regulaminowym czasie gry było 1:1. To jedna z największych sensacji tych igrzysk. Amerykanki były faworytkami do złota. Były mistrzyniami olimpijskimi w Atlancie, Atenach, Pekinie, Londynie.

W nocy warto nie spać i śledzić wydarzenia z Rio w Sport.pl. W planach m.in. eliminacje rzutu młotem z udziałem Anity Włodarczyk i bieg na 100 metrów z Ewą Swobodą. Trwa relacja na żywo: