Rio 2016. Rosjanie odebrali Polakom rekord olimpijski

Rosjanie rozgromili Egipt 3-0 (25-11, 25-17, 25-9) i zanotowali drugie zwycięstwo w trzecim meczu fazy grupowej turnieju siatkarskiego na igrzyskach olimpijskich. Przy okazji pobili kilka rekordów, odbierając jeden z nich Polsce.

Rosjanie wygrywając trzeciego seta do 9 pobili rekord olimpijski ustanowiony przez Hiszpanię i Polskę. Obie reprezentacje wygrywały sety z Egiptem do 10 (Hiszpania w Sydney w 2000 roku, Polacy w Pekinie 8 lat później).

W całym meczu Rosjan zdobyto zaledwie 112 punktów. Poprzednią najniższą liczbą punktów w jednym spotkaniu było 119, gdy Kuba pokonała Egipt (Sydney 2000).

Był to również najkrótszy mecz w historii męskiej siatkówki na igrzyskach olimpijskich. Trwał zaledwie 54 minuty. W ten sposób pobito poprzedni rekord ustanowiony w meczu Serbii z Egiptem - 56 minut (Pekin 2008).

W sobotę o 20.00 Rosja zmierzy się z Polską. Zwycięstwo może dać Polakom zwycięstwo w grupie B. Nasi rywale wygrali z Egiptem i Kubą, natomiast przegrali z Argentyną.