Igrzyska olimpijskie 2016. Złoto i brąz naszych wioślarek, zwycięstwa siatkarzy i ręcznych, czyli podsumowanie dnia w Rio

Znakomicie rozpoczął się dla Polaków szósty dzień w Rio de Janeiro. W wioślarstwie zdobyliśmy dwa medale: Magdalena Fularczyk-Kozłowska i Natalia Madaj - złoto -, a czwórka podwójna kobiet - brąz. Dobre występy zaliczyły także nasze zespoły. Swoje mecze wygrali siatkarze i piłkarze ręczni.
1. Złoty medal wioślarek!

Magdalena Fularczyk-Kozłowska i Natalia Madaj wygrały finał wyścigu w dwójce podwójnej kobiet. To pierwsze złoto polskiej reprezentacji na Rio! Polki były jednymi z faworytek do zdobycia złota. Wygrały nie tylko swój półfinał, ale też były najlepsze spośród finalistek na tym etapie. Potwierdziły to w czwartkowym finale. Polki wystartowały nieźle i trzymały się tuż za nadającymi tempo Brytyjkami, które broniły złotego medalu z Londynu. W pewnym etapie traciły ponad sekundę, a przyspieszyły dopiero po 1,5km, gdy do mety zostało 500 metrów. Finisz miały jednak znakomity i wygrały finałowy bieg z przewagą prawie sekundy!

>>>>>Fularczyk-Kozłowska i Madaj jak w bajce <<<<<

>>>>>Sycz: to był majstersztyk <<<<<

2. Niezwykła niespodzianka. Mamy brąz!

Czwórka podwójna kobiet w składzie Monika Ciaciuch, Agnieszka Kobus, Maria Springwald, Joanna Leszczyńska zdobyła brązowy medal. Polki dostały się do finału przez poniedziałkowy bieg repasażowy, w którym zajęły drugie miejsce. Zaczęły na drugim torze i od początku objęły prowadzenie. - Ależ dzielnie płyną Polki! - krzyczał komentator TVP Dariusz Szpakowski. Polska osada płynęła w składzie: Monika Ciaciuch, Agnieszka Kobus, Maria Springwald, Joanna Leszczyńska. Pierwsze miejsce trzymały niemal do samego końca. W końcu jednak opadły z sił, zostały wyprzedzone najpierw przez przyspieszające Niemki, potem przez Holenderki.

>>>>>Zobacz radość Polek<<<<<

3. Polscy siatkarze w ćwierćfinale

Po pokonaniu 3:0 Egiptu i rozprawieniu się 3:2 z Iranem przyszedł czas na Argentyńczyków. I po raz drugi w tym turnieju Polacy wygrali bez straty seta (25:21, 25:19, 37:35). Zapewnili sobie w ten sposób awans do ćwierćfinału. Dramatyczny przebieg miała zwłaszcza ostatnia partia. Polacy wykorzystali dopiero szóstego meczbola (wcześniej obronili siedem setboli!), a o tym czy wygrali ostatnią akcję zadecydowała wideoweryfikacja. Po ataku Bartosza Kurka piłka musnęła palce jednego z blokujących i poleciała w aut. Niewiele brakowało a Polacy i Argentyńczycy pobiliby olimpijski rekord długości seta (40:38).

>>>>>Czytaj więcej<<<<<

4. Przełamanie piłkarzy ręcznych

Polscy piłkarze ręczni po dwóch porażkach wreszcie wygrali na turnieju olimpijskim. Wygrali z Egiptem 33:25.

- Wygraliśmy, ale teraz już każdy nasz mecz do końca igrzysk będzie finałem - mówił po ośmiobramkowym zwycięstwie nad Egiptem Karol Bielecki. Nie obyło się bez strachu: tym razem nie o wynik, a o kostkę Michała Jureckiego. Ale wygląda na to, że Jurecki zdoła wydobrzeć na decydujące mecze ze Szwecją i Słowenią

>>>>>Czytaj więcej<<<<<

5. Myszka wciąż trzeci

Piotr Myszka (AZS AWFiS Gdańsk) po trzecim dniu regat olimpijskich w klasie RS:X umocnił się na 3. miejscu w klasyfikacji generalnej i jest coraz bliżej medalu. W czwartek zajmował kolejno miejsca 12., 2. oraz 6. Do zakończenia rywalizacji pozostały jeszcze trzy piątkowe wyścigi fazy podstawowej i niedzielny wyścig medalowy.

>>>>>Czytaj więcej<<<<<

6. Kajakarze blisko medalu

Kajakarze górscy Piotr Szczepański i Marcin Pochwała zajęli piąte miejsce w slalomie C2 w igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro. Złoty medal wywalczyli Słowacy Ladislav i Peter Skantarowie.

W finale Polacy popłynęli bezbłędnie, ale nie na tyle szybko, by zapewnić sobie medal. Do brązu, który przypadł osadzie Francji, biało-czerwonym zabrakło 1,73 sekundy. >>>>>Czytaj więcej<<<<<

7. Fijałek i Prudel wciąż w turnieju

Siatkarze plażowi Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel wystąpią w barażu o 1/8 finału turnieju olimpijskiego w Rio de Janeiro. W ostatnim meczu grupowym pokonali chilijskich kuzynów Marco i Estebana Grimaltów 2:1 (21:13, 16:21, 15:11) i zajęli trzecie miejsce w tabeli.

Sprawdź klasyfikację medalową


>>>>>Czytaj więcej<<<<<Najlepsze memy olimpijskie