Rio 2016. Czwórka wioślarek zdobyła brązowy medal! Michał Jeliński: pewniaczkami nie były

- Ta osada wygrywała Puchary Świata, miała medal mistrzostw świata, na pewno dziewczyny wierzyły, że mogą stanąć na podium igrzysk w Rio - mówi Michał Jeliński o czwórce podwójnej kobiet w składzie Maria Springwald, Joanna Leszczyńska, Agnieszka Kobus i Monika Cieciuch. Nasze wioślarki zdobyły brązowy medal. - Dla wielu kibiców to z pewnością niespodzianka - ocenia mistrz olimpijski z Pekinu
Wioślarska żeńska czwórka podwójna w składzie Monika Ciaciuch, Agnieszka Kobus, Maria Springwald, Joanna Leszczyńska zdobyła brązowy medal igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro. Wyścig wygrały Niemki przed Holenderkami. To drugi medal Polski na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro. Pierwszy w sobotę zdobył kolarz Rafał Majka.

Polki świetnie rozpoczęły olimpijski finał. Od razu wysunęły się na prowadzenie, uzyskały wyraźną przewagę nad pięcioma pozostałymi osadami i długo były pierwsze. - Na 500 metrów przed metą wierzyłem, że obronią swoją pozycję, że będą miały złoto. Szkoda, że osłabły, ale przyjęły najlepszą taktykę - twierdzi Jeliński.

- Niemki i Holenderki to osady bardziej utytułowane, mocniejsze. Dobrym pomysłem było, żeby ruszyć jak najmocniej, porwać stawkę, spróbować utrzymać prowadzenie. To się nie udało, ale już w trójce miejsce było pewne. Czwarta osada straciła do Polek bardzo dużo - mówi Jeliński.

Mistrz olimpijski z czwórki podwójnej z Pekinu, z 2008 roku, mówi, że dla niego medal Springwald, Leszczyńskiej, Kobus i Cieciuch sensacją nie jest, ale zdaje sobie sprawę z tego, że dla wielu kibiców to niespodzianka. - Ta osada wygrywała Puchary Świata, miała medal mistrzostw świata, na pewno dziewczyny wierzyły, że mogą stanąć na podium igrzysk w Rio. Ale to fakt, że pewniaczkami nie były i wielu kibicom sprawiły niespodziankę - mówi Jeliński.

Według byłego mistrza medal czwórki pokazuje, że polscy wioślarze, a zwłaszcza kobiety, są dobrze przygotowani do igrzysk.