Rio 2016. Adrian Zieliński podejrzany o doping! Świetny występ Kacpra Ziemińskiego i zły dzień polskich pływaków [PODSUMOWANIE DNIA]

To nie był zbyt dobry dzień dla polskich sportowców w Rio. Sztangista Adrian Zieliński jest podejrzany o doping! A duet siatkarzy plażowych: Piotr Kantor i Bartosz Łosiak przegrał swój mecz. Świetnie spisał się natomiast Kacper Ziemiński, który zajął 5. miejsce w klasie laser. W szoku są Argentyńczycy, którzy po remisie z Hondurasem (1:1), stracili szanse na awans w turnieju piłkarskim!
Najbardziej szokującą informacją dnia była wiadomość o Adrianie Zielińskim. Polski sztangista, brat zdyskwalifikowanego Tomasza, również został oskarżony o doping. Nie popisał się także inny polski sztangista Krzysztof Szramiak, któryopublikował żenujący wpis na swoim facebooku, gdzie w kuriozalny sposób broni Tomasza Zielińskiego

Finały bez polskich pływaków

Humoru polskim kibicom nie poprawili także nasi pływacy. Radosław Kawęcki zajął w eliminacjach dopiero 7. miejsce i nie awansował nawet do półfinału. Podobnie jak Katarzyna Wilk, która była dopiero 6. w swoim wyścigu eliminacyjnym.

Porażka siatkarzy plażowych

Zawiódł także nas duet siatkarzy plażowych. Piotr Kantor i Bartosz Łosiak przegrali z Holendrami w dwóch setach: 19:21, 19:21. Biało-czerwonych czekają prawdopodobnie baraże. Póki co są na drugim miejscu w grupie B, ale po starciu Niemców z Rosjanami spadną zapewne na trzecią lokatę.

Dobry wynik Ziemińskiego

Na szczęście nie zawiódł Kacper Ziemiński. Żeglarz w swoim szóstym wyścigu zajął 5. miejsce (klasa laser). W klasyfikacji łącznej Polak jest 17. pozycji.

Kolejny dobry występ polskiego kolarza

Maciej Bodnar w indywidualnej jeździe na czas zajął szóste miejsce. Świetny wynik Polaka cieszy, ale serca kibiców skradł Fabian Cancellara, który zdobył złoty medal.

Szok w Argentynie!

Piłkarska reprezentacja Argentyny zremisowała z Hondurasem 1:1 i straciła szanse na awans z grupy. Więcej o tym wydarzeniu przeczytacie tutaj .

Przełożone zawody na jutro

Silny deszcz sprawił, że przełożony został mecz miksta z udziałem Agnieszki Radwańskiej i Łukasza Kubota . Spotkanie Polaków odbędzie się w środę, ale dokładną godzinę poznamy wkrótce.

Trudne warunki atmosferyczne przeszkodziły także wioślarzom. Nie wypłynęli oni w środę na tor. Z powodu wiatru odwołano wszystkie wyścigi, w tym dwa, w których polskie osady miały szanse na medal: kobiecych i męskich czwórek podwójnych. Więcej tutaj .

Pełną klasyfikacje medalową znajdziecie tutaj:

Sprawdź klasyfikację medalową
Najbardziej niezwykli sportowcy, którzy startują w Rio