Rio 2016. Gdy mistrz olimpijski wpadnie na dopingu

Dopingowa wpadka nie powoduje odebrania emerytury olimpijskiej. Mało tego, w obecnym stanie prawnym nie można też odebrać świadczenia, jeśli olimpijski emeryt straci ten medal po latach, po ponownym przebadaniu przez MKOl próbki z igrzysk.
Medaliści olimpijscy w Polsce otrzymują tzw. emerytury olimpijskie. Są one wypłacane osobom, które ukończyły 40 lat i nie uprawiają już wyczynowo sportu. Emerytura wynosi około 2400 zł brutto, od których medalista odprowadza podatki, ale nie ZUS.

- Nie ma żadnego zapisu w ustawie dotyczącego odebrania emerytury - tłumaczy Urszula Włodarczyk, była wieloboistka, dziś dyrektor departamentu sportu kwalifikowanego w ministerstwie sportu. - Pracujemy nad nową ustawą, w której taki zapis powinien się znaleźć, bo trzeba prawo dostosowywać do rzeczywistości - powiedziała Włodarczyk. - Zrobimy tak, aby można mu było zakończyć wypłacanie emerytury, ale nie da się odebrać wcześniej wypłaconych pieniędzy. Taka jest przecież również sytuacja z nagrodami wypłacanymi na przykład w lekkoatletyce.

Co tam się DZIAŁO!? Prowokacje, zaczepki, a po meczu awantura pod siatką!