Rio 2016. Polska - Iran. Irańscy kibice straszą Michała Kubiaka

3 : 2
Informacje
Turniej mężczyzn - Grupa B
Wtorek 09.08.2016 godzina 22:40
Wyniki szczegółowe
1 Set
2 Set
3 Set
4 Set
5 Set
Wynik
Polska
25
25
23
20
18
3
Iran
17
23
25
25
16
2
Składy i szczegóły
Polska
Nowakowski, Konarski, Kurek, Kłos, Drzyzga, Łomacz, Kubiak, Mika, Buszek, Bednorz, Bieniek, Zatorski (libero)
Iran
Mahmoudi, Ebadipour, Marouflakrani, Ghaemi, Mousavi Eraghi, Zarini, Gholami, Ghafour, Mirzajanpou, Mahdavi, Sharifat, Marandi (libero)
Polscy siatkarze w swoim drugim meczu na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro pokonali reprezentację Iranu 3:2. Zawodnicy Stephane Antigi prowadzili 2:0, ale o zwycięstwo musieli walczyć w tie-breaku. Na parkiecie wrzało. Emocje rosły z piłki na piłkę, a po meczu doszło do starcia pod siatką. Irańscy kibice wyładowują swoją złość na Instagramowym koncie Michała Kubiaka, który prowadzą jego kibice.
- Po meczu Polska - Iran doszło do starcia przy siatce, incydentu, który zaważył na atmosferze pomeczowej. Zawodnicy skoczyli do siatki, kapitan Michał Kubiak spojrzał nie tak, i pokazał palcem w stronę rywali, po drugiej stronie ktoś wziął rozpęd i szarpnął siatkę, aby przestraszyć Kubiaka. A potem trzeba było obie grupy rozdzielać - relacjonował całą sytuację Radosław Leniarski, korespondent Sport.pl w Rio de Janeiro.

Sytuacja nie zakończyła się jednak na parkiecie. Na konferencji prasowej emocje podnieśli kapitanowie Polski i Iranu.

- To nie jest tak, jak mówi Marouf (kapitan Irańczyków), że my ich nie lubimy. Kochamy ich, gwarantuję, że ich kochamy. To właśnie sposób, w jaki okazujemy naszą miłość do innych ludzi - powiedział Michał Kubiak. Wcześniej bowiem dziennikarka irańska zapytała Maroufa, "dlaczego Polacy tak was nienawidzą". A on odpowiedział, że "nie ma pojęcia dlaczego nas nienawidzą" - opisywał sytuacje wysłannik Sport.pl.

Po całym zamieszaniu na Instagramie prowadzonym przez fanów Michała Kubiaka pojawiły się następujące WPISY .

Irańscy kibice obrażają Michała Kubiaka

Co tam się DZIAŁO!? Prowokacje, zaczepki, a po meczu awantura pod siatką!