Sport.pl

Rio 2016. Polska - Iran. Irańscy kibice straszą Michała Kubiaka

Polscy siatkarze w swoim drugim meczu na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro pokonali reprezentację Iranu 3:2. Zawodnicy Stephane Antigi prowadzili 2:0, ale o zwycięstwo musieli walczyć w tie-breaku. Na parkiecie wrzało. Emocje rosły z piłki na piłkę, a po meczu doszło do starcia pod siatką. Irańscy kibice wyładowują swoją złość na Instagramowym koncie Michała Kubiaka, który prowadzą jego kibice.
3 : 2
Informacje
Turniej mężczyzn - Grupa B
Wtorek 09.08.2016 godzina 22:40
Wyniki szczegółowe
1 Set
2 Set
3 Set
4 Set
5 Set
Wynik
Polska
25
25
23
20
18
3
Iran
17
23
25
25
16
2
Składy i szczegóły
Polska
Nowakowski, Konarski, Kurek, Kłos, Drzyzga, Łomacz, Kubiak, Mika, Buszek, Bednorz, Bieniek, Zatorski (libero)
Iran
Mahmoudi, Ebadipour, Marouflakrani, Ghaemi, Mousavi Eraghi, Zarini, Gholami, Ghafour, Mirzajanpou, Mahdavi, Sharifat, Marandi (libero)
- Po meczu Polska - Iran doszło do starcia przy siatce, incydentu, który zaważył na atmosferze pomeczowej. Zawodnicy skoczyli do siatki, kapitan Michał Kubiak spojrzał nie tak, i pokazał palcem w stronę rywali, po drugiej stronie ktoś wziął rozpęd i szarpnął siatkę, aby przestraszyć Kubiaka. A potem trzeba było obie grupy rozdzielać - relacjonował całą sytuację Radosław Leniarski, korespondent Sport.pl w Rio de Janeiro.

Sytuacja nie zakończyła się jednak na parkiecie. Na konferencji prasowej emocje podnieśli kapitanowie Polski i Iranu.

- To nie jest tak, jak mówi Marouf (kapitan Irańczyków), że my ich nie lubimy. Kochamy ich, gwarantuję, że ich kochamy. To właśnie sposób, w jaki okazujemy naszą miłość do innych ludzi - powiedział Michał Kubiak. Wcześniej bowiem dziennikarka irańska zapytała Maroufa, "dlaczego Polacy tak was nienawidzą". A on odpowiedział, że "nie ma pojęcia dlaczego nas nienawidzą" - opisywał sytuacje wysłannik Sport.pl.

Po całym zamieszaniu na Instagramie prowadzonym przez fanów Michała Kubiaka pojawiły się następujące WPISY .

Irańscy kibice obrażają Michała Kubiaka

Co tam się DZIAŁO!? Prowokacje, zaczepki, a po meczu awantura pod siatką!


Więcej o: