Rio 2016. Novak Djokovic odpada z turnieju. Juan Martin del Potro znów koszmarem Serba

Po fantastycznym pojedynku Argentyńczyk Juan Martin del Potro pokonał najlepszego tenisistę świata Serba Novaka Djokovicia 7:6 (7-4), 7:6 (7-2) w pierwszej rundzie turnieju mężczyzn w Rio de Janeiro.

Cztery lata temu obaj zmierzyli się w meczu o brąz w Londynie. Del Potro wygrał 7:5, 6:4. Tym razem Argentyńczyk znów był lepszy, ale mecz był prawdziwą bitwą. Ani jednego przełamania w pierwszym i drugim secie. Mimo że spotkanie zakończyło się po dwóch setach, i tak trwało blisko dwie i pół godziny. Żaden z zawodników nie oddał rywalowi gema przy swoim podaniu, ale więcej break pointów bronił najwyżej rozstawiony w turnieju olimpijskim Djokovic.

To był wielki mecz, w którym nieco lepszy był Argentyńczyk. Imponował serwisem, świetnie grał forehandem, miał aż 41 winnerów i popełnił tylko dziewięć niewymuszonych błędów. Djoković zaserwował aż osiem asów, ale miał aż 32 niewymuszone błędy i mniej wygranych wymian.

Po meczu obaj płakali. Serb podszedł do siatki, pogratulował rywalowi i przyznał, że zwycięstwo mu się należało.

Del Potro wraca do rywalizacji na najwyższym światowym poziomie po długotrwałej kontuzji nadgarstka. W kolejnej rundzie zmierzy się z Portugalczykiem Joao Sousą.

Wyniki niedzielnych meczów 1. rundy gry pojedynczej mężczyzn w olimpijskim turnieju tenisowym:

Juan Martin Del Potro (Argentyna) - Novak Djokovic (Serbia, 1) 7:6 (7-4), 7:6

Pablo Cuevas (Urugwaj, 11) - Nikoloz Basiłaszwili (Gruzja) 6:3, 6:7 (8-10), 6

Radu Albot (Mołdawia) - Tejmuraz Gabaszwili (Rosja) 4:6, 6:4, 6:4

Benoit Paire (Francja, 16) - Lukas Rosol (Czechy) 3:6, 6:3, 6:4

Paolo Lorenzi (Włochy) - Lu Yen-Hsun (Tajwan) 3:6, 6:3, 6:4

David Goffin (Belgia, 8) - Samuel Groth (Australia) 6:4, 6:2

Rafael Nadal (Hiszpania, 3) - Federico Delbonis (Argentyna) 6:2, 6:1

Fabio Fognini (Włochy) - Victor Estrella (Dominikana) 2:6, 7:6 (7-4), 6:0