Igrzyska olimpijskie 2016. Świetne występy siatkarzy, porażka Janowicza, czyli podsumowanie dnia w Rio

Połowa drugiego dnia na arenach olimpijskich w Rio de Janeiro za nami. Dużo emocji doświadczyli nam siatkarze. Plażowy duet Kołosińska/Brzostek i podopieczni Antigi w wielkim stylu wygrali swoje mecze. Emocji nie zabrakło w wyścigu kolarskim z Katarzyną Niewiadomą w roli głównej. Niestety z turniejem pożegnał się Jerzy Janowicz.

1. Świetni siatkarze

Polscy siatkarze zgodnie z planem rozpoczęli rozgrywki grupowe podczas turnieju olimpijskiego w Rio de Janeiro. W pierwszym meczu pewnie pokonali 3:0 najsłabszy w grupie Egipt, choć w drugim secie trzeba było gonić wynik.

Polacy swój obowiązek spełnili bez strat sił i większych emocji, a to też może mieć znaczenie w kontekście długiego olimpijskiego turnieju, w którym gra się cały czas co dwa dni. Zagrali trzy sety, wygrali pewnie i zapisali na koncie pierwsze zwycięstwo.

Siatkarki plażowe Monika Brzostek i Kinga Kołosińska od zwycięstwa rozpoczęły występ w grupie A turnieju olimpijskiego w Rio de Janeiro. Polki po pełnym emocji meczu pokonały Amerykanki Lauren Fendrick i Brooke Sweat 2:1 (14:21, 21:13, 15:7).

2. Dramatyczny wyścig kolarski. Niewiadoma bez medalu

Holenderka Anna van der Breggen zdobyła złoty medal olimpijski w wyścigu kolarskim ze startu wspólnego. Szóste miejsce zajęła Katarzyna Niewiadoma.

Van der Breggen, koleżanka Niewiadomej z grupy Rabobank-Liv, wyprzedziła na finiszu Szwedkę Emmę Johansson i Włoszkę Elise Longo Borghini. Czwarte miejsce, ze stratą czterech sekund, zajęła uciekająca samotnie na ostatnich kilometrach Amerykanka Mara Abbott, doścignięta przez trzy rywalki 150 metrów przed metą. Niewiadoma finiszowała w drugiej grupie, tracąc do zwyciężczyni 20 sekund. Kilkanaście kilometrów przed metą na zjeździe bardzo groźny wypadek miała prowadząca w tym momencie Holenderka Annemiek Van Vlauten. Zawodniczka straciła panowanie nad rowerem i przekoziołkowała, uderzając głową w krawężnik.

3. Porażka Janowicza

Po morderczym tie-breaku w trzecim secie Jerzy Janowicz przegrał z Luksemburczykiem Gilles'em Muellerem 7:5, 1:6, 6:7 (10:12) i odpadł z olimpijskiego turnieju tenisistów już w pierwszej rundzie. Polak, wściekły po porażce, połamał rakietę.

Mecz trwał dwie godziny i 29 minut. Była to piąta konfrontacja tych tenisistów. Wcześniej bilans był remisowy, a wszystkie spotkania miały miejsce w turniejach niższej rangi - challengerach.

To jednak nie koniec emocji. W nocy z niedzieli na poniedziałek czeka nas jeszcze kilka występów Polaków, których nie możecie przegapić. Warto zapoznać się z ROZKŁADEM.