Igrzyska w Rio. Chwila grozy w centrum prasowym. Zabłąkana kula przeszyła dach namiotu

Zabłąkana kula przeszyła dach namiotu prasowego w Deodoro, gdzie odbywają się zawody w jeździectwie. Nikomu nic się nie stało, ale dziennikarze byli przerażeni. I pytają o to, czy gospodarze są w stanie zapewnić im właściwe bezpieczeństwo podczas igrzysk.
Sobota, godzina 13 lokalnego czasu. Dziennikarze w centrum prasowym w Deodoro przygotowują materiały z zawodów w jeździectwie, gdy nagle przez dach wpada do namiotu zabłąkana kula. Rozrywa poszycie i spada obok jednego z dziennikarzy. Nikomu nic się nie stało. Ale mogło dojść do tragedii.

- Siedzieliśmy i pracowaliśmy i nagle usłyszeliśmy huk - opowiada Sarah Thunholm ze szwedzkiej federacji jeździeckiej. - Nie wiedziałam, co jest grane. Myślałam, że po prostu coś spadło.

To coś to była kula, którą potem znaleźli dziennikarze. Natychmiast poinformowali o zdarzeniu ochroniarzy.

Nieopodal centrum prasowego jest baza wojskowa. To tam mogła zostać wystrzelona kula, która przeszyła dach namiotu. Miejscowe służby ochrony poinformowały, że incydent będzie zbadany, a centrum prasowe prawdopodobnie zamknięte do odwołania.

Głośny huk można było też usłyszeć na setnym kilometrze wyścigu kolarskiego, w którym Rafał Majka zdobył brązowy medal. Była to jednak kontrolowana detonacja plecaka pozostawionego prawdopodobnie przez bezdomnego. To profilaktyczne działania miejscowej policji.W Rio zrobiło się bardzo gorąco. Fotoreporter Reutersa nie mógł się powstrzymać [ZOBACZ ZDJĘCIA]