Igrzyska olimpijskie Rio 2016. Niesamowite rekordy świata w pływaniu i świetny występ polskich siatkarzy, czyli podsumowanie nocy

W nocy z soboty na niedzielę nie zabrakło emocji na arenach w Rio de Janeiro. W pływaniu padły dwa rekordy świata, a polscy siatkarze plażowi zaliczyli udany debiut olimpijski.
1. Niezwykła Hoszzu i rekord Australijek

Węgierska pływaczka nie dała żadnych szans rywalkom w finale na 400 m stylem zmiennym. Hoszzu od samego początku narzuciła sobie szaleńcze tempo. Za sprawą dwóch swoich najlepszych stylów - motylka i grzbietowego - uzyskała 5-sekundową przewagę nad rekordem świata. Udało się jej utrzymać ją do końca i na finiszu mogła cieszyć się podwójnie, z rekordu (4:26.36) i upragnionego złota.

Rekord świata padł także w ostatnim finale wieczoru. W sztafecie 4x100 m stylem dowolnym Australijki (Emma McKeon, Brittany Elmslie, Bronte Campbell, Cate Campbell) okazały się bezkonkurencyjne przesuwając kolejną granicę w tej konkurencji na - 3:30.65.

2. Świetny debiut Kantora i Łosiaka

Piotr Kantor (MKS Dąbrowa Górnicza) i Bartosz Łosiak (KS Jastrzębie) od zwycięstwa rozpoczęli występ w grupie B turnieju olimpijskiego siatkarzy plażowych w Rio de Janeiro. W sobotę pokonali Niemców Markusa Boeckermanna i Larsa Flueggena 2:0 (21:11, 23:21).

>>>>>Czytaj więcej<<<<<3. Koncert Amerykanów

Koszykarze reprezentacji USA, uważani za bardzo mocnych kandydatów do złotego medalu w Rio de Janeiro, rozpoczęli olimpijskie zmagania od zwycięstwa w grupie A nad Chinami 119:62. Najwięcej punktów dla zwycięzców zdobył Kevin Durant - 25.

Na dorobek Amerykanów złożyły się także punkty m.in. DeMarcusa Cousinsa (17) i Paula George'a (15). W ekipie Chin najskuteczniejszy był Jianlian Yi - 25 pkt.

>>>>>Czytaj więcej<<<<<

Zobacz klasyfikacje medalową:

Polska ma już pierwszy medal! Jesteśmy w klasyfikacji! [SPRAWDŹ]