Igrzyska olimpijskie 2016. Pierwszy start polskiego sportowca w Rio niezbyt udany

Karina Lipiarska-Pałka zajęła 40. miejsce w rundzie rankingowej w łucznictwie. To pierwszy występ polskiego sportowca na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro.

W Rio nie zdążył zapłonąć jeszcze znicz olimpijski, a już mamy za sobą pierwszy start reprezentantki Polki. Karina Lipiarska-Pałka walczyła o jak najlepszą pozycję przed 1/32 finału w łucznictwie. Polka rozpoczęła obiecująco. Niestety w piątej serii strzelania trafiła w "piątkę". Swoje błędy powtórzyła w drugiej połowie strzelania i rundę rankingową zakończyła na 40. miejscu (startowały 64 zawodniczki) z wynikiem 620 punktów na 720 możliwych.

W 1/32 finału Polka zmierzy się z Yasemin Ecem Anagoz. Turczynka zajęła 25. miejsce. Zdobyła od niej 18 punktów więcej. Pojedynek w środę (10 sierpnia) o godz. 15.44.

Rundę rankingową wygrała Misun Choi. Koreanka zdobyła 669 punktów. Zabrakło jej trzech "oczek" do rekordu olimpijskiego.