Ewa Swoboda z medalem! Fantastyczny bieg Polki na mistrzostwach świata juniorów!

Ewa Swoboda zajęła drugie miejsce na mistrzostwach świata juniorów w Bydgoszczy. Czas 11.12 to najlepszy wynik europejskiej juniorki od... 28 lat.

Najlepsza polska sprinterka od biegów eliminacyjnych pokazywała, że jest w dobrej formie. W biegu eliminacyjnym zdeklasowała swoje rywalki, w półfinale pobiła o jedną setną sekundy własny rekord kraju do lat 20 (11,17 s.). Niesamowitą szybkość utrzymała do finału i w pięknym stylu wywalczyła drugie miejsce z czasem 11.12. To najlepszy wynik europejskiej juniorki od 28 lat!

Polak przegrała tylko z fenomenalną amerykanką Candace Hill, która jest nieoficjalną rekordzistką świata juniorek młodszych z czasem 10,98.