To są "Superludzie"! Wzruszający film promujący paraolimpiadę[WIDEO]

Już 5 sierpnia rozpoczną się letnie igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro. Niecały miesiąc później w tym samym mieście zmagania rozpoczną niepełnosprawni sportowcy podczas paraolimpiady. Z tej okazji brytyjski Channel 4 przygotował wzruszający i dający do myślenia trzyminutowy film. To trzeba zobaczyć!
Brytyjski kanał telewizyjny Channel 4, który przed czterema laty produkcją "Meet the Superhumans" ("Poznaj Superludzi") zwrócił uwagę świata na rywalizację niepełnosprawnych sportowców, znów podbił Internet.

W trzyminutowym wideo w prosty i ciepły sposób kapitalnie zareklamował zaczynającą się 7 września letnią paraolimpiadę, która odbędzie się w Rio de Janeiro. W obrazie pod tytułem "We're the Superhumans" ("Jesteśmy Superdludźmi") możemy poznać sportowców, którzy rywalizować będą podczas zawodów, a wszystko to przy akompaniamencie "The Superhumans Band" wykonującym cover Sammy'ego Davisa Jr. "Yes I Can" ("Tak, mogę").Przebój został nagrany w słynnym studio Abbey Road, a dochód z jego sprzedaży zostanie przeznaczony na Brytyjską Organizację Paraolimpijską. W tym pozytywnym klipie znajdziemy polski akcent. Jednym z bohaterów nagrania jest ślizgający się sportowym autem Bartek Ostałowski, kierowca sportowy, który prowadzi auta... stopami po tym, jak w wypadku stracił obie ręce.

Impreza potrwa do 18 września, a prawa do jej transmisji wykupiła Telewizja Polska.