Hit Internetu! ME w lekkoatletyce 2016. Jak Hortelano z wicemistrza stał się mistrzem

Rozmowa, z której Bruno Hortelano dowiedział się, że w wyniku dyskwalifikacji Churandy'ego Martiny został mistrzem, a nie wicemistrzem Europy w biegu na 200 m, robi furorę w mediach społecznościowych. Niespodziewany triumf Hiszpana był jednym z wydarzeń piątku na ME w Amsterdamie
"Hit Internetu" to codzienny cykl, w którym prezentujemy najpopularniejsze, najczęściej udostępniane i podawane dalej materiały w sieci!

Reprezentujący Holandię Churandy Martina po wygraniu rywalizacji na 100 okazał się najszybszy również na dwukrotnie dłuższym dystansie. Ale ze zwycięstwa nie cieszył się długo. Po analizie nagrania z finału sędziowie stwierdzili, że triumfator musi zostać zdyskwalifikowany. To dlatego, że Martina tuż po starcie nadepnął na linię toru przeciwnika.

W wyniku dyskwalifikacji sprintera z Antyli Holenderskich złoto trafiło do Bruna Hortelany. Hiszpan o swoim zwycięstwie dowiedział się w dziwnych okolicznościach.

Polskim kibicom od lat interesującym się sportem to wideo pewnie przypomina podobne - z Robertem Korzeniowskim w roli głównej. Nasz czterokrotny mistrz olimpijski w chodzie swoje drugie złoto dostał po dyskwalifikacji rywala, który finiszował pierwszy.Piękna Anna Jagaciak-Michalska świetnie radzi sobie na ME! [ZDJĘCIA]