Rio 2016 dla siatkarzy już o krok. Chińczycy pokonani

2 : 3
Informacje
Eliminacje olimpijskie siatkarzy w Tokio - Dzień 4
Środa 01.06.2016 godzina 08:30
Wyniki szczegółowe
1 S
2 S
3 S
4 S
5 S
Wynik
Chiny
28
25
16
17
10
2
Polska
26
20
25
25
15
3
Składy i szczegóły
Chiny
Chen, Zang, Zhong, Geng, Jiao, Dai, Hui (l)
Polska
Kurek, Kłos, Kubiak, Łomacz, Możdżonek, Mika, Zatorski (l)
Reprezentacja Polski siatkarzy znów wyszła z nie lada tarapatów i jest już bardzo blisko wywalczenia awansu na igrzyska w Rio de Janeiro. W środę Polacy pokonali w Tokio Chińczyków 3:2. Biało-czerwoni są jedyną niepokonaną drużyną w turnieju.
W Japonii o prawo występu w igrzyskach w Rio de Janeiro walczy osiem drużyn. Awansują trzy najlepsze i dodatkowo jedna z Azji. Rywalizacja systemem każdy z każdym potrwa do niedzieli. Wygrana z Chinami jeszcze awansu do Rio nie zagwarantowała, ale Polacy są w bardzo dobrej sytuacji. Po czterech meczach są liderami grupy, jako jedyni nie przegrali jeszcze meczu.

Polacy byli zdecydowanymi faworytami, ale w dwa pierwsze sety przegrali na własne życzenie. Aż 20 niewymuszonych błędów w dwóch pierwszych setach sprawiło, że to Chińczycy prowadzili 2:0.

Trener Stephane Antiga zareagował zmianami. Ożywienie do gry wniósł rezerwowy Rafał Buszek, chwila odpoczynku dobrze zrobiła Bartoszowi Kurkowi i nagle gra zaczęła się układać. Chińczycy na napierających Polaków poradzić nic nie mogli. Trzeciego seta przegrali do 16, w czwarte partii uciułali jeden punkt więcej. Tiebreak też dla Polaków - 15:10.

W czwartek Polacy zagrają z Wenezuelą, która nie dość, że meczu nie wygrała, to ugrała w czterech spotkaniach tylko dwa sety. Wynik inny niż 3:0 dla biało-czerwonych będzie uznany za niespodziankę.

Sportowcy, którzy mieli za daleko do toalety. Zrobili to przed kamerami! Ronaldo, Barthez, Kasai...