Siatkówka. Polacy jeden krok do igrzysk w Rio

Jeśli Polska pokona w środę Chiny (relacja na żywo o 8.30 w Sport.pl), praktycznie zapewni sobie występ na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro. We wtorek Polacy ograli Japonię 3:0.
Po trzech kolejkach interkontynentalnego turnieju kwalifikacyjnego w Tokio polska drużyna jest jedyną bez porażki. Po dwóch wymęczonych zwycięstwach z Kanadą i Francją biało--czerwoni wreszcie wygrali bez większych problemów. Gospodarze są po prostu słabi, dlatego Polacy nie musieli wznosić się na wyżyny umiejętności. W drugim secie pokazali jednak, że stać ich na wiele: przy wyniku 7:10 zdobyli aż dziewięć punktów z rzędu.

Przed rozpoczęciem imprezy przewidywano, że najsilniejszy skład Stéphane Antiga będzie wystawiał nie na najgroźniejszych przeciwników, a więc Francję czy Iran, lecz na tych, których musimy pokonać, by zmieścić się w czołowej trójce. Dlatego spotkanie z Francuzami Mateusz Mika oglądał z miejsc dla rezerwowych, a na znacznie niżej notowaną Japonię wyszedł od początku. Narzekający na uraz kolana mistrz świata w połowie drugiej partii został zmieniony, bo i bez niego Polska radziła sobie bardzo dobrze.

Na razie największym wygranym w polskiej reprezentacji jest Marcin Możdżonek. Najbardziej doświadczony z polskich środkowych u Antigi zazwyczaj jest zmiennikiem. Gdy już jednak pojawia się na boisku, nigdy nie zawodzi. Tak było w mundialu, kiedy zdobywał decydujące punkty w meczach z Iranem czy Francją, nie inaczej jest w Japonii. W niedzielę w dramatycznym pojedynku zastąpił zdenerwowanego - jak to określił selekcjoner - Mateusza Bieńka. Wypadł świetnie i w nagrodę zaczął mecz z Japonią w szóstce. Odwdzięczył się najlepiej jak można - został najskuteczniejszym zawodnikiem w polskim zespole. W przypadku środkowego, w dodatku o walorach defensywnych, to wielki wyczyn. W ataku miał aż 90-procentową skuteczność, dokładając cztery bloki.

Znając konsekwencję Antigi, najwyższy siatkarz polskiej reprezentacji (211 cm wzrostu) zagra też dziś z Chinami (godz. 8.30, relacja w Polsacie Sport). To może być mecz, po którym będziemy mogli rezerwować już bilety do Brazylii. Teoretycznie nie powinniśmy mieć kłopotów z rywalem, którego próżno szukać na pierwszej stronie rankingu FIVB - widać na niej 15 zespołów, Chińczycy zajmują 19. miejsce, z uczestników kwalifikacji niżej od nich jest tylko Wenezuela. Ale w Tokio radzą sobie nieźle - w pierwszym meczu mocno nastraszyli Francję, z którą pechowo przegrali 1:3, następnie łatwiej niż Polska poradzili sobie z Japonią, a we wtorek pozwolili Wenezuelczykom zdobyć zaledwie 49 punktów.Wszystkie składy na Euro 2016. Kogo powołali selekcjonerzy, a kto został w domu?[ZOBACZ]


Zdjęcie Adidas Bluza ESS3S Crew E14980 Zdjęcie Adidas Koszulka ESS 3S TEE X13197 Zdjęcie Adidas Koszulka polo ESS POLO E18064
Adidas Bluza ESS3S Crew E14980 Adidas Koszulka ESS 3S TEE ... Adidas Koszulka polo ESS PO...
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny » Sprawdź ceny »
źródło: Okazje.info


Więcej o: