Sport.pl

Rio 2016. Brat zamachowca z Brukseli wystąpi na igrzyskach

Mourad Laachraoui - brat jednego z zamachowców z Brukseli - zdobył złoty medal podczas mistrzostw Europy w taekwondo i będzie reprezentował Belgię podczas igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro.
Starszy brat - 24-letni Najim - był jednym z dwóch zamachowców-samobójców, który wysadził się na lotnisku w Brukseli 22 marca. Ataki - jego partner wysadził się w metrze - zabiły łącznie 32 ludzi.

21-letni Mourad w piątek zdobył złoto w kategorii do 54 kilogramów w szwajcarskim Montreux. Flamandzka federacja taekwondo nazwała go w jednym z tweetów "europejskim królem wagi lekkiej". Laachraoui będzie jednym ze 185 sportowców reprezentujących Belgię podczas Olimpiady w Brazylii (5 - 21 sierpnia).

Dwa dni po zamachach Mourad rozmawiał z dziennikarzami. Stwierdził, że jego brat był miłym, inteligentnym facetem, który nie zdradzał żadnych sygnałów radykalizacji nim wyjechał do Syrii w 2013 roku. Zerwał wtedy wszystkie kontakty z rodziną. Jego brat jest również podejrzewany o wykonanie materiałów wybuchowych użytych w zamachach w Paryżu w listopadzie 2015 roku, które zabiły 130 ludzi.

- To naprawdę szalone. Ci sami rodzice, to samo wychowanie i jeden z nich stał się naprawdę dobrym człowiekiem, a drugi bardzo złym - powiedział prawnik Mourada Philippe Culot w marcu. - Swojej rodziny się nie wybiera - stwierdził Mourad.10 najbardziej niezwykłych momentów Igrzysk Olimpijskich!


Więcej o: