Rio 2016. Małachowskiego boli kolano. "Przecież nie usiądę i zacznę płakać"

- Sprawa jest poważna. Niewykluczone, że w moim przypadku zdecydowanie się na operację byłoby niemalże równoznaczne z zakończeniem kariery zawodniczej. Na szczęście, przynajmniej w tej chwili, nie ma takiego tematu - mówi w "Przeglądzie Sportowym" Piotr Małachowski, jeden z faworytów do złota na igrzyskach w Rio w rzucie dyskiem.
W ostatni piątek Piotr Małachowski wynikiem 68,03 wygrał konkurs rzutu dyskiem w inauguracyjnym mityngu cyklu Diamentowej Ligi w stolicy Kataru Dausze. Uzyskał wynik lepszy od minimum olimpijskiego (65 m), a także wskaźnika PZLA na mistrzostwa Europy w Amsterdamie (6-10 lipca). Wyniki na początku sezonu są świetne, ale okazuje się, że gorzej jest ze stanem zdrowia polskiego dyskobola. Problemy sprawa przeciążone prawe kolano.

- Kolano to niestety spory kłopot - mówi w "PS" trener Małachowskiego Witold Suski. Tłumaczy, że dyskobol stara się unikać obciążania kontuzjowanego kolana, ale wtedy cierpi technika jego rzutów.

Trener obawia się, że Małachowskiemu kontuzja znów może zagrodzić drogę do złota na igrzyskach. Cztery lata temu w Londynie przez uraz bicepsa nie był w stanie powalczyć o medal, skończył konkurs na piątym miejscu. - Teraz też właściwie w każdej chwili z kolanem Piotrka może stać się coś niedobrego. Im więcej rzutów oddaje, tym noga jest bardziej obciążona i w kolanie pojawia się płyn - mówi Suski.

Małachowski leczy się przede wszystkim zastrzykami, operacja na razie nie wchodzi w grę. - Sprawa jest poważna. Niewykluczone, że w moim przypadku zdecydowanie się na operację byłoby niemalże równoznaczne z zakończeniem kariery zawodniczej. Na szczęście, przynajmniej w tej chwili, nie ma takiego tematu - mówi Małachowski.

- Zakręcam kolano w taśmy, tzw. tejpy, czasami sięgam też po maści rozgrzewające czy nawet - w ostateczności - po tabletkę przeciwbólową. I jadę dalej! Nie ma co się łamać. Przecież nie usiądę i zacznę płakać. Żarty się skończyły. Robię, co muszę - dodaje mistrz świata.Oto najpiękniejsze tyczkarki na świecie! [ZDJĘCIA]