Narciarstwo alpejskie. Olimpijski "przekręt" z udziałem Vanessy Mae. Czterech sędziów zawieszonych

Słoweński związek narciarski zawiesił w piątek czterech sędziów, którzy mieli w styczniu dopuścić się sfałszowania wyników zawodów w ośrodku Kravec. Zajęte tam miejsca dały skrzypaczce Vanessie Mae udział w Igrzyskach Olimpijskich w Soczi.
Vanessa Mae Vanakorn wystąpiła w Soczi w slalomie gigancie i zajęła ostatnie miejsce na 67 uczestniczek. Według najnowszych doniesień nie powinna w ogóle wystartować. Wszystko za sprawą sfałszowanych wyników zawodów na Słowenii, na których rzekomo uzyskała punkty dające jej kwalifikację.

W styczniu w ośrodku Krvavec Mae zajęła siódme i dziewiąte miejsce. Słoweński związek narciarski wykrył jednak nieprawidłowości w wynikach. - Na liście startowej była osoba, która nawet nie wystąpiła, narciarka, która zaliczała upadek, została na koniec sklasyfikowana bardzo wysoko, nie zgadzają się też same daty zawodów - powiedział w piątek prezes słoweńskiego związku Jurij Zurej. Według narciarskiej centrali wyniki zostały ustalone na prośbę tajskiego związku, w którym zrzeszona była Mae.

Za domniemane sfałszowanie wyników tamtych zawodów zawieszono czterech słoweńskich sędziów. Kara będzie prawdopodobnie obowiązywała cztery lata. Całą sprawę zgłoszono również słoweńskiej policji. Zurej przyznał jednak, że Mae mogła nic nie wiedzieć o tym skomplikowanym "przekręcie".