PŚ w skokach. Sześciu Polaków wystąpi w ostatnim konkursie

Dawid Kubacki, Klemens Murańka, Jan Ziobro, Piotr Żyła i Maciej Kot przebrnęli przez kwalifikacje do niedzielnego konkursu w Planicy. W zawodach kończących sezon wystąpi też Kamil Stoch, który już w piątek zapewnił sobie triumf w klasyfikacji generalnej. Transmisja w TVP i Eurosporcie, relacja na żywo w Sport.pl o godz. 10.30.
Kwalifikacje skokiem na 131 m wygrał Austriak Michael Hayboeck. Najlepszy z podopiecznych Łukasza Kruczka był Żyła, który osiągnął 127 m i został sklasyfikowany na dziewiątym miejscu. Tyle samo osiągnęli Murańka i Kot, którzy zajęli odpowiednio 12. i 16. pozycję. 32. był Jan Ziobro, który wylądował na 123. metrze, a 35. - Dawid Kubacki, który skoczył 125 m.

Kamil Stoch w skoku, który był dla niego próbą treningową, osiągnął 128 m. W gronie zawodników z czołowej "10" PŚ, która nie musi walczyć w kwalifikacjach, lepszy wynik zanotował tylko Severin Freund. Zwycięzca piątkowych zawodów skoczył aż 135,5 m. Trzeci w piątek Peter Prevc wylądował na 127. metrze, a drugi Anders Bardal zrezygnował ze skoku.

W Planicy mocno pada deszcz, który rozmiękcza tory prowadzące zawodników do progu skoczni. Możliwe, że z tego powodu rozegrana zostanie tylko jedna konkursowa seria.