PŚ w Falun. Stoch najlepszy na treningu

Kamil Stoch nie traci formy po igrzyskach w Soczi. Na pierwszym treningu przed środowym konkursem Pucharu Świata w Falun zajął drugie miejsce, a na drugim był najlepszy.

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na iOS , na Androida i Windows Phone

Na pierwszym treningu dwukrotny mistrz olimpijski skoczył 128 m. Lepszy o 1,5 m był tylko Austriak Gregor Schlierenzauer. W drugiej próbie Stoch wygrał odległością 125 m. Drugi Stefan Kraft wylądował co prawda na 133. metrze, ale uzyskał za swój skok niższe noty.

Najlepszy z pozostałych Polaków był Dawid Kubacki, który zajął czwarte i 10. miejsce (122,5 m i 118 m) w stawce niespełna 40 skoczków. Maciej Kot zajmował 11. i 23. miejsce, Piotr Żyła 19. i 13., Jan Ziobro 23. i 13., a najsłabiej spisywał się Klemens Murańka, który był 34. i 23.

Kolejny trening rozpocznie się o godz. 16, a o 18 zawodnicy wystąpią w kwalifikacjach do środowego konkursu. Kamil Stoch będzie w nim bronił pozycji lidera. Nad drugim Peterem Prevcem Polak ma 13 punktów przewagi.