Soczi 2014. To były ostatnie igrzyska Marit Bjoergen?

Sześć złotych medali, trzy srebrne, jeden brązowy i... więcej nie będzie? - Igrzyska w Soczi mogły być moimi ostatnimi - powiedziała norweskim mediom najbardziej utytułowana biegaczka narciarska Marit Bjoergen.
Wygląda na to, że ostatni raz pasjonowaliśmy się rywalizacją Marit Bjoergen i Justyny Kowalczyk na igrzyskach olimpijskich. - Chcę założyć rodzinę. Już wcześniej powiedziałam, że jak zostanę matką, raczej nie wrócę do sportu. Na 90 procent były to moje ostatnie igrzyska - cytuje wypowiedź Norweżki serwis NRK.no.

Multimedalistka zapewniła jednak, że niczego nie wyklucza, i powiedziała, że na pewno nie zakończy kariery już teraz. - Jestem bardzo zmotywowana, żeby wystąpić na przyszłorocznych mistrzostwach świata w Falun - stwierdziła. Jej głównym celem jest złoto w biegu na 10 kilometrów stylem dowolnym, którego brakuje jej do bogatej kolekcji.

Dla 33-letniej dziś Bjoergen igrzyska w Pyeongchang byłyby piątym startem olimpijskim. Do tej pory zgarnęła dziesięć medali - w tym po trzy złota w Vancouver i Soczi.