Soczi 2014. Bródka dla Sport.pl: To ostatni dzwonek, by w Polsce powstała hala

- Osiągnęliśmy sukces, ale zawsze coś zostaje do poprawienia. My się tym motywowaliśmy, że to ostatni dzwonek, by w Polsce powstała hala, bez niej nasze łyżwiarstwo nie przetrwa. Żeby gonić Holendrów, trzeba przyciągać dzieci do łyżwiarstwa - mówi Sport.pl panczenista Zbigniew Bródka, złoty i brązowy medalista igrzysk olimpijskich w Soczi.
Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na smartfony

Zbigniew Bródka:

- Byliśmy zmotywowani wynikami z Vancouver, ale też stworzyła się supergrupa, dobrze poukładana, zmotywowana, ze świetnymi trenerami. Pokazaliśmy, że i bez hali można osiągnąć bardzo wiele. Wykorzystaliśmy wszystkie szanse medalowe, wracamy z trzema, potwierdziliśmy wszystko, co nam wróżono. Nie da się tego zrobić ot, tak. To są lata poświęceń, wyrzeczeń moich i rodziny. Dziękuję Agnieszce, mojej żonie. Dziękuję rodzicom, jednym i drugim, dziękuję straży, bo bez jej pomocy bym tego wszystkiego nie pogodził. Nie byłbym w tym miejscu, nie byłoby tych medali. Moi koledzy strażacy tak mi kibicowali, że aż mnie to początkowo tremowało. A potem się przerodziło w pozytywną motywację. Mam propozycje od zawodowych grup z Holandii, ale je odrzucę. Przeprowadzka nie wchodzi w grę, chcę być z rodziną, a nie szukać szczęścia na świecie. Żona mnie po złotym medalu motywowała, żebym się postarał jeszcze na drużynówkę. Pomóż kolegom, pomyśl o nich, będzie dodatkowa radość.

Wierzę, że gdy powstanie hala lodowa, zarazimy polskich kibiców łyżwiarstwem, zmotywujemy dzieci. Będą podstawy do trenowania tego niełatwego sportu. Czego nam jeszcze oprócz hali brakuje? Czasem nie było tak kolorowo, jak byśmy chcieli, nie byliśmy na zgrupowaniach wysokogórskich, były dla nas za drogie. Ale osiągnęliśmy sukces. A zawsze coś zostaje do poprawienia. My się tym motywowaliśmy, że to ostatni dzwonek, by w Polsce powstała hala, bez niej nasze łyżwiarstwo nie przetrwa. Żeby gonić Holendrów, trzeba przyciągać dzieci do łyżwiarstwa. Oni tam mają ciągłą dostawę talentów, zamienili się w fabrykę medalistów.Polscy panczeniści z medalami! Zobacz ich zdjęcia