Soczi 2014. Polscy łyżwiarze szybcy zdeklasowani w półfinale przez Holendrów

Polscy łyżwiarze szybcy przegrali w półfinałowym biegu z reprezentacją Holandii i w sobotę o brązowy medal na igrzyskach olimpijskich w Soczi powalczą z Kanadą. Tego samego dnia żeńska drużyna w półfinale zmierzą się z Rosjankami. Biegi Polek i Polaków w sobotę od godz. 14.30 Z Czuba i na żywo na Sport.pl.
Biało-czerwoni wystąpili w składzie: Zbigniew Bródka, Konrad Niedźwiedzki i Jan Szymański.

Polacy, którzy w ćwierćfinale o 0,41 s byli szybsi od Norwegów, w rywalizacji z Holendrami byli bez szans. "Pomarańczowi" będą zdecydowanymi faworytami w walce o złoty medal.

Już po pierwszym okrążeniu strata biało-czerwonych wynosiła ponad 2,5 s i systematycznie rosła. Ostatecznie biało-czerwoni do rywali stracili ponad 11 s.

W sobotę Polacy o brązowy medal zmierzą się z reprezentacją Kanady, która w pierwszym półfinale przegrała z Koreą Południową. Początek rywalizacji o 14.51.

Najlepszy czas półfinałów uzyskali Holendrzy - 3.40.79, drudzy byli Koreańczycy - 3.42.32. Kanadyjczycy uzyskali czas - 3.45.28. Najwolniejsi byli Polacy - 3.52.08.

Polki w półfinale z Rosją

Do półfinału igrzysk olimpijskich awansowały Polki, które w ćwierćfinale zdeklasowały Norweżki. Biało-czerwone wystąpiły w składzie: Katarzyna Bachleda-Curuś, Natalia Czerwonka i Luiza Złotkowska.

Polki najpierw popełniły falstart, ale w powtórzonym biegu prowadziły od początku do końca, systematycznie powiększając przewagę. Na trzy okrążenie przed końcem mogły być pewne awansu, bo ich przewaga wynosiła ponad 2 s. Ostatecznie Polki były szybsze od rywalek o 3,2 s.

W sobotnim półfinale biało-czerwone zmierzą się z Rosjankami, które wygrały w 1/4 finału z Kanadyjkami. Początek o rywalizacji o 14.30.

Najlepszy czas ćwierćfinałów uzyskały Rosjanki - 3.01,53, drugie były Kanadyjki - 3.02,06. Polki miały trzeci rezultat - 3.02,12.