Soczi 2014 i nie tylko, czyli rozkład dnia Sport.pl. Amerykanki zatrzymają Kanadyjki?

Broniące złota Kanadyjki czy Amerykanki - finał turnieju hokejowego kobiet to najważniejsze wydarzenie czwartku na igrzyskach w Soczi. To także pierwszy dzień tych igrzysk, kiedy w rywalizacji zabraknie Polaków. Poza olimpijskimi emocjami do gry wracają piłkarze w Lidze Europejskiej. Relacje na żywo w Sport.pl i aplikacji Sport.pl LIVE!
Od godz. 8.30 relacja Z czuba i na żywo z igrzysk w Soczi, a w niej m.in.

Skicross mężczyzn - od godz. 8.45 kwalifikacje, a o godz. 10.30 finał.

Kombinacja norweska, drużynowo - Od godz. 9.30 rywalizacja na olimpijskiej skoczni, a o godz. 12.30 sztafeta 4x5 km.

Curling - O godz. 9.30 w meczu o brązowe medale zmierzą się Brytyjki ze Szwajcarkami. O godz. 14.30 odbędzie się finał, w którym o złoto zagrają Szwedki i Kanadyjki. Żeńska reprezentacja Szwecji to najbardziej utytułowana drużyna w curlingu. W dyscyplinie, która od 1998 r. znajduje się w programie olimpijskim, ekipa "Trzech Koron" triumfowała w Turynie (2006) i Vancouver (2010). Jeśli w czwartek (godz. 14.30) Szwedki pokonają Kanadyjki, zdobędą trzecie złoto olimpijskie z rzędu.

Halfpipe narciarski kobiet. Eliminacje zaplanowano na godz. 15.30, finał o godz. 18.30.

Łyżwiarstwo figurowe. Od godz. 16 solistki pojadą program dowolny.

Hokej kobiet. O godz. 13 w meczu o trzecie miejsce zmierzą się Szwajcarki ze Szwedkami. O godz. 18 główne danie - finał Kanada - USA. W historii turnieju kobiet tylko raz, w 2006 roku, zdarzyło się, by te drużyny nie grały o złoto (USA przegrały półfinał ze Szwecją). Trzy ostatnie turnieje to zwycięstwa Kanadyjek. Amerykanki triumfowały tylko w 1998 roku w Nagano.

Poza tym dzieje się:

Liga Europejska Swansea City zagra z Napoli, Dynamo Kijów z Valencią, a Juventus Turyn z Trabzonsporem w najciekawiej zapowiadających się czwartkowych meczach 1/16 finału piłkarskiej Ligi Europejskiej. Rewanże odbędą się tydzień później.