Soczi 2014. Smutna mina Putina. Zdjęcie zrobiono w niedzielę

Zasmucony Władimir Putin oglądający porażkę Rosjan z Finami w ćwierćfinale turnieju hokeistów - takie zdjęcie jest hitem internetu. Okazuje się, że fotografia została zrobiona podczas meczu Rosja - Słowacja.
Zdjęcia zasmuconych Putina i oglądającego mecz razem z nim premiera Dmitrija Miedwiediewa obiegły media i serwisy społecznościowe w mgnieniu oka. Prezydent Rosji tępym wzrokiem spogląda na lód, ręką podtrzymuje głowę. Siedzący obok Miedwiediew z ogromnym smutkiem patrzy w kierunku tafli - takie zdjęcie idealnie pasuje po klęsce z Finami.

Na Sport.pl daliśmy się nabrać, że to zdjęcie zostało zrobione dziś. Okazuje się, że to fotografia z niedzielnego meczu Rosja - Słowacja, którym gospodarze igrzysk zwyciężyli dopiero po serii rzutów karnych.

Mimo że zdjęcie jest z niedzieli, to doskonale oddaje to, jak czują się rosyjscy kibice po meczu z Finlandią. Złoto hokeistów miało osłodzić inne niepowodzenia w Soczi, tymczasem wyłożyli się już w ćwierćfinale. Przed turniejem prezydent publicznie mówił, że srebro czy brąz będą porażką. Wielu uważało Rosjan za głównych faworytów do złota.

Porażka 3:1 z Finlandią to klęska. Blisko 12 tysięcy rosyjskich kibiców w otępieniu patrzyło na lód tuż po końcowej syrenie. Bez energii zwijali flagi.

Rosjanie zostali z niczym. Finowie o finał zagrają ze Szwedami.