Soczi 2014. Kowalczyk zapowiedziała, że wystartuje we wszystkich konkurencjach

Justyna Kowalczyk zapowiedziała, że do końca igrzysk wystartuje we wszystkich konkurencjach: sztafecie 4x5 km stylem dowolnym, sprincie drużynowym stylem klasycznym i biegu na 30 km stylem dowolnym. Oczywiście relację ze wszystkich jej występów na Sport.pl.
W czwartek Justyna Kowalczyk we wspaniałym stylu zdobyła złoty medal olimpijski w biegu na 10 km stylem klasycznym. I mimo, że musi zmagać się z licznymi kontuzjami (złamaną kością stopy, odmrożonymi palcami u nóg, ściągniętymi paznokciami i otartym ścięgnem Achillesa), zapowiedziała start we wszystkich konkurencjach do końca igrzysk. Kowalczyk zobaczymy więc jeszcze w sztafecie 4x5 km stylem dowolnym (sobota 11.00), sprincie drużynowym stylem klasycznym (środa 10.15) i biegu na 30 km stylem dowolnym (sobota 10.30).

- Jeśli ktokolwiek pomyślał, że zostawię dziewczyny same, to znaczy że mnie nie zna - powiedziała Justyna Kowalczyk zaraz po dekoracji kwiatami za wygraną w biegu na 10 km stylem klasycznym.

Złoto Kowalczyk!

Justyna Kowalczyk zdobyła złoty medal w biegu na 10 km stylem klasycznym! Rywalki zdemolowała. Biegnąca ze złamaną piątą kością śródstopia Polka drugą na mecie Szwedkę Charlotte Kallę wyprzedziła o prawie 20 sekund. Trzecie miejsce zajęła Therese Johaug.

Po dwóch kilometrach miała blisko dwie sekundy przewagi nad swoją największą rywalką Marit Bjoergen. W połowie trasy powiększyła zaliczkę do ponad 9 sekund, a na 2 km przed finiszem miała aż 19 sekund przewagi. Polka ostrożnie przejechała ostatni wiraż na zjeździe i popędziła do mety. Wbiegła w czasie 28:17,8 i za metą padła na ziemię. Zanim do mety dobiegły rywalki, wiedziała, że będzie złoto.

Drugie miejsce zajęła Szwedka Charlotte Kalla, która miała czas biegu gorszy o prawie 20 sekund. Trzecie miejsce zajęła Therese Johaug (28 sekund straty). Bjoergen na ostatnim fragmencie straciła wiele i ostatecznie była piąta (33 sekundy straty). Lepszy czas od niej miała jeszcze Aino-Kaisa Saarinen. Kornelia Kubińska zajęła 26. miejsce - 2.25,7 straty, a Paulina Maciuszek była 39. - 3.08,0, w stawce 75 zawodniczek, które ukończyły bieg.

To pierwszy medal Kowalczyk w Soczi i drugie złoto w karierze na igrzyskach.

Wszystkie medale Kowalczyk. Już od ośmiu lat daje nam radość [ZDJĘCIA]