Soczi 2014. Pluszczenko zrezygnował z występu

Jewgienij Pluszczenko musiał wycofać się z solowego występu na igrzyskach w Soczi. Jeden z najbardziej znanych łyżwiarzy figurowych doznał kontuzji podczas rozgrzewki. W ten sposób 31-letni łyżwiarz zakończył karierę.
Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na iOS, na Androida i Windows Phone

Na rozgrzewce przed występem solistów upadł podczas wykonywania potrójnego axla. Natychmiast złapał się za plecy. Próbował jeszcze wykonać kolejny skok, ale ból okazał się za silny. Po konsultacji z trenerem Aleksiejem Myszynem Pluszczenko podjął decyzję o wycofaniu się z rywalizacji.

Swoją decyzję przekazał sędziemu, gdy przyszła kolej na jego występ. Przy głośnych brawach przeprosił publiczność i pozdrowił kibiców na hali. W weekend Pluszczenko pomógł zdobyć Rosji złoto w konkursie drużynowym. W konkursie solistów miał być jedynym reprezentantem gospodarzy.

31-letni Pluszczenko to legenda łyżwiarstwa figurowego. Ma na koncie mistrzostwo olimpijskie (Turyn 2006), trzy mistrzostwa świata i siedem mistrzostw Europy. Przez ostatnie lata zmagał się z wieloma kontuzjami i wydawało się, że nie ma szans na start w Soczi. Dopiero na specjalnym pokazie przekonał komisję i dostał zgodę na start.