Soczi 2014. Tina Weirather, faworytka zjazdu, kontuzjowana

Jedna z głównych kandydatek do medalu w zjeździe, Tina Weirather z Liechtensteinu, może nie wystartować w zaplanowanym na środę wyścigu. Wciąż zmaga się z kontuzją nogi.


Weirather nie wystartowała w poniedziałkowej superkombinacji. Na swoim Facebooku napisała, dlaczego. "To dla mnie ciężki moment. W dzisiejszym treningu zjazdu wywróciłam się i doznałam kontuzji. Jak duży jest siniak na łydce i czy moje kolano będzie w pełni sprawne, to okaże się w ciągu najbliższych dni. Mam nadzieję, że trzymacie kciuki, żebym pojawiła się na starcie w środę" - napisała.

- Jej stan jest aż tak zły, może chodzić - powiedział Lorenz Liechti, rzecznik szwajcarskiej reprezentacji, z którą trenuje Weirather.

24-letnia narciarka w tym sezonie zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji Pucharu Świata w zjeździe, za Marią Hoefl-Riesch z Niemiec.

Liechtenstein znów bez medalu?

Weirather ma szansę zostać trzecią zimową medalistką olimpijską w historii swojego kraju, po Hanni Wenzel (cztery medale w Innsbrucku i Lake Placid) i Ursuli Konzett (brąz w Sarajewie). Ostatni medal zimowych igrzysk dla Liechtensteinu zdobył Paul Frommelt, który miał brąz w 1988 roku w slalomie w Calgary.

O narciarstwie alpejskim opowiada vloger Sport.plRelacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na iOS, na Androida i Windows Phone