Soczi 2014. "Dagbladet": Stoch upadł po ceremonii wręczenia kwiatów. "Źle się poczułem. Za dużo stresu"

Kamil Stoch wygrał konkurs na skoczni normalnej w Soczi i zdobył złoty medal olimpijski. Sukces go jednak sporo kosztował. "Poza kulisami zobaczyliśmy mały dramat. Po ceremonii wręczenia kwiatów upadł na schody. Świadkowie obawiali się, że stało mu się coś naprawdę poważnego" - donosi norweski "Dagbladet".
Do zdarzenia doszło między ceremonią wręczenia kwiatów a konferencją prasową. Stoch, który szedł na spotkanie z dziennikarzami, nagle zasłabł i upadł na schodach. "Ludzie rzucili mu się na pomoc i obawiali się, że stało mu się coś naprawdę poważnego" - pisze "Dagbladet".

Fotograf norweskiego dziennika uwiecznił ten moment i po konferencji pokazał Stochowi zdjęcie. Skoczek był zaskoczony, że sytuacja została udokumentowana. - Czułem się źle, bolał mnie brzuch. Częściowo było to spowodowane dużym stresem związanym z konkursem - powiedział Norwegowi Stoch.

Polak przyznał po konkursie, że od rana fatalnie się czuł. Miał stan podgorączkowy i bolała go głowa. - Zastanawiałem się, czy w ogóle wystartuję. Czułem się fatalnie, myślałem, czy się nie wycofać i nie wykurować na dużą skocznię - stwierdził.

Lekarz: Nie wymagał żadnej moje interwencji

- Kamil poczuł się źle, przez chwilę zabolał go brzuch. Dolegliwość związana była ze stresem i z poranną niedyspozycją, bólem głowy i stanem podgorączkowym. Nie wymagał żadnej moje interwencji - skomentował w rozmowie z Radosławem Leniarskim Aleksander Winiarski, lekarz skoczków narciarskich. - Wróciliśmy do wioski około 2. w nocy i wszystko było w porządku, Kamil poszedł spać - dodał.

Stoch mistrzem olimpijskim

Stoch zdobył złoty medal i pobił rekord skoczni. W pierwszej serii skoczył aż 105,5 metra, a w drugiej - 103,5. Miał w sumie aż 12,7 punktów przewagi nad drugim Peterem Prevcem. Brązowy medal zdobył Anders Bardal.

Był to szósty medal polskiego skoczka w historii igrzysk olimpijskich. Wcześniej złoto w Sapporo w 1972 roku zdobył Wojciech Fortuna. Pozostałe medale wywalczył Adam Małysz - trzy srebra i brąz w Vancouver i Salt Lake City. Stoch zdobył w sumie trzeci złoty medal zimowych igrzysk dla Polski. Krążek z najcenniejszego kruszcu zawisł też na szyi Justyny Kowalczyk na igrzyskach w Vancouver.Kot i Ziobro noszą Stocha a ten przesyła całusy! Kliknij, żeby obejrzeć zdjęcia z radości skoczka!