Soczi 2014. Stoch spełnił marzenie z dzieciństwa. Jako 12-latek mówił: Chcę zostać mistrzem olimpijskim

:
-
Kamil Stoch wygrał konkurs na normalnej skoczni w Soczi i został mistrzem olimpijskim. Spełnił w ten sposób swoje wielkie marzenia, o których opowiadał Telewizji Polskiej, gdy miał 12 lat. Wideo z tej rozmowy bije teraz rekordy oglądalności. Jak czegoś naprawdę chcesz, to w końcu to osiągniesz? Oto dowód!
Stoch mistrzem olimpijskim! Czytaj relację

- Zacząłem skakać 4 lata temu. Do treningów namówiła mnie pani Jadzia z Zębu, która założyła nasz klub - mówił 12-latek.

Marzenie? - Chcę pojechać na igrzyska i zdobyć złoty medal. Mam jeszcze czas - tak mówił 12-letni Stoch. I po 14 latach od tamtego wywiadu udało się! Stoch spełnił marzenie i wywalczył krążek olimpijski z najcenniejszego kruszcu.

Zobacz film z TVP:Stoch nie dość, że zdobył złoty medal, to jeszcze pobił rekord skoczni. W pierwszej serii skoczył aż 105,5 metra, a w drugiej - 103,5. Miał w sumie aż 12,7 punktów przewagi nad drugim Peterem Prevcem. Brązowy medal zdobył Anders Bardal.

Był to szósty medal polskiego skoczka w historii igrzysk olimpijskich. Wcześniej złoto w Sapporo w 1972 roku zdobył Wojciech Fortuna. Pozostałe medale wywalczył Adam Małysz - trzy srebra i brąz w Vancouver i Salt Lake City. Stoch zdobył w sumie trzeci złoty medal zimowych igrzysk dla Polski. Krążek z najcenniejszego kruszcu zawisł też na szyi Justyny Kowalczyk na igrzyskach w Vancouver.