Sport.pl

Łukasz Kruczek: Po wyborze kadry na IO ulgi nie poczułem

Po ostatnim konkursie w Zakopanem poznaliśmy nazwiska zawodników, którzy pojadą na Igrzyska Olimpijskie w Soczi. Nie ma wśród nich Klemensa Murańki.
19-letni skoczek mocno to przeżył. - Był rozczarowany, jak każdy zawodnik, który nie zostaje powoływany na główne konkursy. Sądzę, że każdy inteligentny skoczek po takiej decyzji i sytuacji powinien być podwójnie zmotywowany do treningu - mówi dla portalu Sportowefakty.pl Łukasz Kruczek.

Trenerowi towarzyszyło sporo dylematów przy wyborze kadry. Za każdym razem w podobnych przypadkach kogoś trzeba odsunąć. - Ulgi nie poczułem. W dalszym ciągu mam świadomość, że odrzuciliśmy zawodnika o wysokim potencjale, który sportowo jest już na takim poziomie, który daje duże szanse na dobry wynik.

W Rosji zawody odbędą się na skoczniach normalnej oraz dużej. Obie mają swoją specyfikę, jednak 39-letni szkoleniowiec nie zamierzał stosować tego kryterium, dobierając podopiecznych. - Umiejętności, jakie zawodnik posiada, są potrzebne takie same na skocznię dużą, jak i normalną - stwierdził Kruczek.

Więcej o: