PŚ w biathlonie. Bezbłędna Soukalova najlepsza w Ruhpolding

Czeszka Gabriela Soukalova wygrała bieg pościgowy biathlonowego Pucharu Świata w Ruhpolding. Dla Czeszki to już trzecie zwycięstwo w sezonie. Najlepsza z Polek Weronika Nowakowska-Ziemniak była 24.

Do biegu pościgowego zawodniczki startowały w kolejności zajmowanej po piątkowym biegu indywidualnym, w odstępach czasowych równych połowie strat w nim poniesionych. Polkom trudno było walczyć o wysokie lokaty, gdyż najlepsza z nich, Nowakowska-Ziemniak, startowała z 20. pozycji ze stratą ponad minuty do Soukalovej. Krystyna Pałka, Monika Hojnisz i Madalena Gwizdoń traciły już ponad dwie minuty.

Nowakowska-Ziemniak zaczęła bardzo dobrze. Jeszcze przed strzelaniem przesunęła się na 13. pozycję, a po pierwszym celnym strzelaniu nawet na dziewiątą. Później spudłowała jednak w sumie aż cztery razy i skończyła bieg jako 24. Dwie pozycje po niej finiszowała Pałka, która na strzelnicy pomyliła się tylko raz i przesunęła się o 22 miejsca. Pozostałe Polki nie wywalczyły punktów do klasyfikacji Pucharu Świata. Gwizdoń (cztery pudła) była 41., a Hojnisz (dwa) 49.

Wygrała Soukalova, dla której to już trzecia wygrana w sezonie. Poprzednio była najlepsza w biegach indywidualnych w Oestersund i w piątek Ruhpolding. W niedzielę biegła sama od startu do mety. Nie pomyliła się na strzelnicy ani razu i nie dała dogonić rywalkom, choć na mecie miała tylko niecałe 10 sekund przewagi nad wracającą do formy Norweżką Torą Berger. Trzecia była Finka Kaisa Makarainen.

Kolejna seria zawodów Pucharu Świata odbędzie się w Antholz-Anterselvie. Rozpocznie się w czwartek o 14.30 sprintem kobiet. Relacja na żywo w Sport.pl, wszystkie transmisje z biathlonowego PŚ w Eurosporcie .