Biathlon. Soukalova najlepsza w Ruhpolding, Polki znów przegrały na strzelnicy

:
-
Gabriela Soukalova wygrała w Ruhpolding bieg indywidualny Pucharu Świata na 15 kilometrów. Sensację sprawiła Laure Saulie z Andory, która była dziewiąta. Polki zajęły dalsze miejsca.
Tak relacjonowaliśmy bieg w Ruhpolding

Do ostatniego strzelania wydawało się, że na podium może stanąć Magdalena Gwizdoń. Polka nie pomyliła się ani razu w 15 strzałach, biegła przyzwoicie i miała szósty czas. Gdyby strzeliła bezbłędnie, walczyłaby o trzecie miejsce. Spudłowała jednak trzy strzały, co oznaczało trzy karne minuty doliczone do czasu. Polka zwolniła w końcówce i zajęła 51. miejsce.

Pozostałe Polki też pudłowały, ale wcześniej. Po trzy pudła miały Weronika Nowakowska-Ziemniak (20. miejsce), Krystyna Pałka (48.) i Monika Hojnisz (49.).

Bieg zdominowały Czeszki. Wygrała Soukalova, mimo jednego pudła, a trzecia była bezbłędna Veronika Vitkowa. Druga była Białorusinka Daria Domraczewa, która szansę na zwycięstwo zaprzepaściła dwoma pudłami na ostatnim strzelaniu.

Rewelacją zawodów była 26-letnia Laure Saulie z Andory. W Pucharze Świata startuje od kilku lat, kilkanaście razy zdobywała punkty, ale tak wysoko jeszcze nie była. W piątek pobiegła szybko, spudłowała tylko raz i zajęła 9. miejsce. Poprawiła swój najlepszy wynik o 17 pozycji.

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na iOS, na Androida i Windows Phone